, poniedziałek 20 lipca 2020
John Porter zahipnotyzował publiczność
Chociaż jego muzyka się zmieniała, ewoluowała pod wpływem życiowych doświadczeń, uczuć i miłości, gdzieś w głębi pozostał zawsze ten sam nostalgiczny, trochę mroczny Porter od czterdziestu lat mieszkający w Polsce. fot: Browar Zamkowy CieszynDodaj do Facebook

John Porter zahipnotyzował publiczność

red./mat.pras.
John Porter zahipnotyzował publiczność

W piwnicy Browaru Zamkowego w Cieszynie 13 stycznia odbył się niezwykły koncert Johna Portera - artysty nieprzeciętnego i bezkompromisowo idącego swoją muzyczną drogą. Na przestrzeni wielu lat wypracował swój własny specyficzny styl. Chociaż jego muzyka się zmieniała, ewoluowała pod wpływem życiowych doświadczeń, uczuć i miłości, gdzieś w głębi pozostał zawsze ten sam nostalgiczny, trochę mroczny Porter od czterdziestu lat mieszkający w Polsce. John Porter na ponad godzinę zahipnotyzował komplet publiczności w Browarze Zamkowym.

Swoją rockowo – bluesową podróż z gitarą na Scenie COK rozpoczął akustycznie i odważnie. Zaprezentował kawałki z krążka pt. „Honey Trap”, dobrze znane utwory z poprzednich płyt, w tym z legendarnej już płyty „Helicopters”, a także z najnowszych projektów z Adamem Nergalem Darskim, Wojtkiem Mazolewskim, czy Alicją Domańską. John Porter dużą wagę przywiązuje do tekstów. Jest wnikliwym obserwatorem rzeczywistości i kontaktów międzyludzkich. Ma doskonały kontakt z publicznością, co było widać na cieszyńskim koncercie.

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne koncerty Sceny COK w Browarze Zamkowym:

20.01 - godz. 20.00 - PÜDELSI W BROWARZE ZAMKOWYM CIESZYN
Bilety w cenie 40 zł/os.

Zespół PÜDELSI powstał w 1985 roku w Krakowie. Podstawowy skład stanowili muzycy związani z zespołem DÜPĄ pod kierownictwem Andrzeja PÜDLA Bieniasza, który po samobójczej śmierci lidera zespołu DÜPĄ – Piotra Marka postanowił kontynuować dzieło Mistrza wraz z kolegami pod nazwą PÜDELSI.
W 1987 zespół przystąpił do rejestracji swojej pierwszej płyty BELA PUPA z KORĄ (MAANAM)
i Maciejem Maleńczukiem.
Po kilkuletniej przerwie PÜDELSI zarejestrowali trzy płyty:
VIRIBUS UNITIS (1996), NARODZINY ZBIGNIEWA (1997) i PSYCHOPOP (1999) – przy realizacji której, wziął udział m.in. Olaf Deriglasoff.

Bilety do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta oraz przed samym koncertem.

26.01 - godz. 20.00 - 8 LAT W TYBECIE W BROWARZE ZAMKOWYM CIESZYN
Bilety w cenie 20 zł/os.

To będzie prawdziwa PETARDA! Totalne rockowe uderzenie. Czy jesteście na to gotowi? Wystąpią dla nas 3 wschodzące formacje, łapcie znajomych i wbijajcie!
8 lat w Tybecie czyli polski, brudny, surowy, energetyzujący rock ze Śląska Cieszyńskiego. Znakiem rozpoznawczym zespołu są surowe, rockowe brzmienia gitar i energiczne, klasyczne riffy oparte na pulsującej, mocno osadzonej w metrum sekcji rytmicznej. Centralnym punktem nadającym niepowtarzalny charakter muzyce 8lwt są jednak proste, ale niebanalne teksty z głębokim, obciążonym bagażem emocjonalnym przekazem. Zespół przedkłada treść ponad formę, stawia na naturalność i wiarygodność.
Od założenia w 2005 roku zagrali dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wśród zespołów, z którymi dzielili scenę w trakcie festiwali i zapewniając support można wymienić m.in. Acid Drinkers, Hunter, Nocny Kochanek, Luxtorpeda, Kabanos, Lipali.
8 lat w Tybecie to finaliści Eliminacji do Przystanku Woodstock 2017, wybrani z blisko tysiąca zgłoszonych zespołów. W 2016 roku nawiązali współpracę z Leszkiem Biolikiem (producentem muzycznym, kompozytorem i basistą legendarnej grupy Republika) czego rezultatem są single „Król Popkultury” oraz „Po co tyle słów?”, które łącznie przez kilkanaście tygodni zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów, w tym TurboTop Antyradia.
Do tego 2 całkiem świeże formacje czyli Demontaż i Transgresja!

Bilety do nabycia w biurze podawczym w Urzędzie Miasta oraz przed samym koncertem!
Nie można tego przegapić!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama