, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Jazz nad Olzą po raz 43.
Plan wydarzeń 43. Cieszyńskiego Festiwalu Jazzowego fot: Dom NarodowyDodaj do Facebook

Jazz nad Olzą po raz 43.

DR
Już dziś, 14 listopada rozpocznie się 43. Cieszyński Festiwal Jazzowy. Potrwa on do soboty, 19 listopada. Miłośnicy jazzu będą mogli podziwiać koncerty zarówno w Cieszyńskim Domu Narodowym, jak i w kilku innych miejscach po drugiej stronie Olzy.

Pierwszy koncert w Domu Narodowym odbędzie się w czwartek, 17 listopada o godzinie 20:00. Zaprezentuje się na nim grupa Pasimito plays Kid, w składzie: Michał Sosna (sax), Patryk Zdebik (sax), Paweł Stawarz (malletKAT), Jan Mitoraj (gitara), Jacek Stobiecki (bass), Przemysław Lechowicz (perkusja). Zespół jest kreatywną fuzją wielu gatunków muzyki połączonych jazzową improwizacją i energią współczesnej muzyki rockowej. Pasimito z wielka pasją tworzy muzykę do klasyków kina niemego, filmów takich jak: „Pancernik Potiomkin”, „Upiór w operze”, „Burza nad Azją”, „Generał”, „Nanook z północy”. Na koncercie w Cieszynie Pasimito zilustruje swoją muzyką jeden z najsłynniejszych filmów kina niemego „Brzdąc” Charlesa Chaplina.

Natomiast w piątek, 18 listopada scenę Domu Narodowego przejmą Kinga Głyk Quartet oraz Jazz Dinos. Kinga Głyk to 19-nasto letnia prowadząca i gitarzystka basowa zespołu jazzowo-bluesowo – funkowego. Za sprawą swojego debiutanckiego albumu „Rejestracja” stała się odkryciem krajowej sceny. Warto również dodać, iż pomimo młodego wieku koncertowała z artystami takimi jak: Junior Robinson, Ruth Waldron, Natalia Niemen, Anthimos Apostolis, Arek Skolik, Paweł Tomaszewski, Piotr Wyleżoł, czy Joachim Mencel. Tego wieczoru publiczność zgromadzona w Domu Narodowym będzie mogła rówież podziwidzać muzykę do polskich, jak i zagranicznych filmów, które mają w sobie pierwiastek jazzu, a to za sprawą zespołu Jazz Dinos, który zaprezentuje się w składzie: Natalia Bukowska – wokal, Joachim Trembaczowski – fortepian, Tadeusz Toman – kontrabas, Michał Kasztura – gitara, Jerzy Pustelnik – perkusja.

Od 14 do 19 listopada w galerii COK w Domu Narodowym dostępna będzie wystawa „Jazzowe impresje” Ewy Ćmok Matykiewicz-absolwentki UŚ, uczestniczki licznych międzynarodowych plenerów (Czechy, Słowacja, Polska) oraz wystaw zbiorowych i indywidualnych, autorki obrazu, który zdobi plakat tegorocznego Festiwalu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama