, piątek 22 marca 2019
Jak zostać pisarzem? Konkurs dla dzieci.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Jak zostać pisarzem? Konkurs dla dzieci.

red./mat.pras.
Biblioteka Miejska w Cieszynie – Oddział dla dzieci ogłasza IX edycję Międzynarodowego Konkursu Literackiego z cyklu „Zostań pisarzem z...”. Tegorocznym Mistrzem Konkursu jest autor powieści, wierszy i słuchowisk dla dzieci i młodzieży – Rafał Witek.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Obejmuje dwie kategorie wiekowe: I Kategoria – uczniowie klas 4-6 SP, II Kategoria – uczniowie klas siódmych oraz gimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest napisanie tekstu literackiego na temat: Drzwi do nieznanego. Praca musi spełniać odpowiednie warunki formalne. Jej objętość nie może przekroczyć trzech stron A4, natomiast wyznaczona czcionka to Arial 12. Do składanych prac należy dołączyć następujące dane: tytuł pracy, imię i nazwisko oraz wiek autora pracy, a także nazwę szkoły i klasę. Termin oddawania wydrukowanych prac mija 13 kwietnia br. Można to zrobić osobiście, zanosząc pracę do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Miejskiej lub wysyłając pod adres: Biblioteka Miejska Cieszyn, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn.

Uroczyste wręczenie nagród Laureatom konkursu odbędzie się w siedzibie Biblioteki Miejskiej w czasie trwania XI Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą w czerwcu br.

Uwaga!
Szkoła, która dostarczy na konkurs największą liczbę prac otrzyma nagrodę specjalną- zaproszenie na spotkanie autorskie z patronem tegorocznych zmagań literackich Rafałem Witkiem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama