, środa 5 sierpnia 2020
Jak mądrze dbać o zdrowie w dojrzałym wieku
Celem konferencji było edukowanie i motywowanie seniorów do świadomego dbania o własne zdrowie. Energia, jaką nam daje zdrowie po 60-tce, 70-tce czy nawet po 80-tce jest jak najbardziej możliwa do pozyskania, ale trzeba posiąść wiedzę jakie wymagania ma starzejący się organizm.  fot: FJDDodaj do Facebook

Jak mądrze dbać o zdrowie w dojrzałym wieku

FJD
Jak mądrze dbać o zdrowie w dojrzałym wieku

Konferencja skupiona była na naszych rękach i stopach, które noszą nas całe życie i muszą być w dobrej kondycji nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. fot. FJD

To już druga w ostatnim czasie konferencja tematyczna o zdrowiu, którą dla naszych seniorów zorganizował w poniedziałek, 25 listopada Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Celem konferencji było edukowanie i motywowanie seniorów do świadomego dbania o własne zdrowie. Energia, jaką nam daje zdrowie po 60-tce, 70-tce czy nawet po 80-tce jest jak najbardziej możliwa do pozyskania, ale trzeba posiąść wiedzę jakie wymagania ma starzejący się organizm.

Konferencja skupiona była na naszych rękach i stopach, które noszą nas całe życie i muszą być w dobrej kondycji nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Stopy zaczynają się intensywnie starzeć już po 30-tce, a proces ten wyraźnie przyspiesza po 50-tce. Wszelkie zaniedbania w młodości dają znać o sobie w jesieni życia i warto wiedzieć jak je pielęgnować, aby były zdrowe i służyły nam jak najdłużej. I właśnie wokół stóp, a właściwie o sposobach jak dbać o nie, prelegentki dzieliły się swoimi doświadczeniami i wiedzą ze słuchaczami. W trakcie konferencji była także możliwość bezpłatnego badania na obecność wirusa typu C, który powoduje zapalenie wątroby. Z tego badania skorzystało bardzo wiele pań, dlatego, że wynik można było już otrzymać w ciągu 15 minut, co niewątpliwie było wielką atrakcją tej konferencji. Zademonstrowany został także sposób ucisku dłoni wokół kciuka, który pobudza organizm do regeneracji w razie zasłabnięcia i do powrotu przytomności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama