, sobota 20 kwietnia 2024
Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami
Wszystkie rozmowy zaplanowane w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" odbędą się na profilach jego partnerów tj. Fundacji Zielone Pojęcie, fundacji Lokalsi oraz stowarzyszenia Człowiek na granicy. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami

MM
Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami


Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami


Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami


Ja - Tu i Teraz: Rozmowy ze specjalistkami

Od czwartku do niedzieli, codziennie o godz. 17:00 w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" odbywać się będą rozmowy ze specjalistkami, które podejmą dość szeroki temat "Wolności do bycia sobą", pokazując, że dbałość o siebie, budowanie własnej siły, poczucia własnej wartości, a w konsekwencji większa świadomość siebie i bardziej autentyczne życie to dobra droga do tworzenia lepszej rzeczywistości - osobistej, rodzinnej, zawodowej i lokalnej. Udział w rozmowach jest bezpłatny.

Gościem pierwszej rozmowy w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" będzie Marzena Jankowska

Część osób uważa, że aby cokolwiek osiągnąć, trzeba postawić sobie bardzo ambitne cele, podjąć żelazną decyzję, dobrze wszystko przemyśleć, zrobić plan działania i dzień po dniu z dyscypliną wychodzić ze swojej strefy komfortu. Podejmować ryzyko, nieustanie stawać się lepszą wersją siebie. Inni natomiast są zdania, że kluczem do szczęścia jest podążanie za tym, co się dzieje w nas i wokół nas oraz wiara w to, że wszystko ma w sobie jakiś ukryty porządek. Podążanie wielu osobą wydaje się to być procesem biernym. Nic bardziej mylnego – to aktywne współtworzenie nowej jakości dzięki rozumieniu i akceptacji tego, co jest i co się wydarza, a nie opieranie się temu. Która z tych dróg rozwoju jest Ci bliższa? A może istnieje jeszcze jakaś alternatywa? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas rozmowy zatytułowanej "Z serca, czy z głowy? Twoja droga transformacji", która odbędzie się w czwartek, 4 marca godz. 17:00.

Drugiego dnia rozmów z uczestnikami projektu "Ja - Tu i Teraz" spotka się Małgorzata Werner

Zdarza się, że szukanie własnej drogi zawodowej wymaga od nas odwagi w podejmowaniu decyzji i otwartości na zmiany. I tu autonomia w kreowaniu własnego życia zawodowego mocno wiąże się z poczuciem własnej wartości, określeniem tożsamości i potrzebą autentyczności w życiu. To jak czujemy się sami ze sobą, w jakim stopniu w siebie wierzymy, co myślimy o sobie, determinuje to, po co także w sferze zawodowej sięgamy.

Jedną z przeszkód na drodze rozwoju zawodowego jest lęk przed tą zmianą i brak zaufania do życia, do własnych wyborów. Boimy się też opinii innych, odbieramy często nasze decyzje jako ostateczne, określające też nas różnymi definicjami typu: sukces, porażka, zaradność, bezradność, upadek, wzlot itd. To w jaki sposób o sobie myślimy jeszcze bardziej potęguje nasze dalsze wybory i samopoczucie w pracy. Trudno mówić o autonomii w życiu zawodowym, gdy jest się niewolnikiem własnego, często destrukcyjnego sposobu myślenia o sobie samym.

Jak więc rozpocząć zmiany? Co możesz zrobić, by poczuć, że spełniasz się w swojej pracy? Czy wystarczy uwolnić się od toksycznego szefa, lepiej zarabiać? A może trzeba czegoś więcej? Odpowiedzi pomoże znaleźć Małgorzata Werner podczas on-line spotkania, które odbędzie się w piątek, 5 marca godz. 17:00.

W sobotę, w programie projektu "Ja - Tu i Teraz" zaplanowana została rozmowa z Anną Wąsik

W czas rodzicielstwa wchodzimy wyposażeni w to, co dostaliśmy od własnych rodziców i opiekunów. Doświadczenie nie zawsze jednak przynosi nam zasoby – czasami staje się dla nas obciążeniem i utrudnia bycie rodzicem. A przecież można powiedzieć, że zawsze możemy coś zarzucić swoim rodzicom: zbytnie pochłonięcie pracą, obowiązkami domowymi, brak kontroli nad agresją, uzależnienia, oziębłość lub emocjonalną niedostępność, czy też nadmierną lękowość. Każdy z pewnością znajdzie „kamień”, którym może rzucić w swojego rodzica, mówiąc mu „to twoja wina”. Stopniowo jednak uzyskujemy coraz więcej autonomii i po pokonaniu kryzysu tożsamościowego w okresie dorastania, jesteśmy w stanie samodzielnie sterować naszym rozwojem. Uzyskujemy za niego odpowiedzialność.

Jak jednak zacząć? Jak nie powielać błędów naszych opiekunów? Jak wychować własne dzieci na szczęśliwych ludzi, z wysokim poczuciem własnej wartości? Również tym razem odpowiedzi będzie można uzyskać z pomocą specjalistki tj. Anny Wąsik, która zaprasza do internetowej rozmowy zaplanowanej na sobotę, 6 marca o godz. 17:00.

Ostatniego dnia rozmów organizatorzy zapraszają na spotkanie z Katarzyną Zych

Na początku tworzenia związku z drugą osobą większości z nas nie przychodzi do głowy, by zastanawiać się, co będzie za 15 czy 20 lat. W momencie kryzysu zwykle mamy tendencje do obwiniania drugiej strony, a jedynym wyjściem wydaje się albo poświęcenie własnych potrzeb i trwanie w nieszczęśliwej relacji, albo jej zakończenie. Niestety, jeśli nie mamy świadomości, dlaczego nasz związek się rozpadł, to pewnie istnieje duże prawdopodobieństwo, że w kolejnej relacji powielimy dotychczasowe błędy. Dlatego będziemy szukali odpowiedzi na pytania: Jak stworzyć silną i szczęśliwą relację? Jak wybrać partnera/partnerkę, z którą stworzenie takiej relacji jest możliwe? Czym jest wolność w związku i czy jest potrzebna? Jak pracować nad związkiem, w którym zanikła namiętność i intymność? Na rozmowę z Katarzyną Zych organizatorzy zapraszają w niedzielę, 7 marca o godz. 17:00.

Wszystkie rozmowy zaplanowane w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz" odbędą się na profilach jego partnerów tj. Fundacji Zielone Pojęcie, fundacji Lokalsi oraz stowarzyszenie Człowiek na granicy. Udział w rozmowach jest bezpłatny.

Poniżej publikujemy rozmowy ze specjalistkami w ramach projektu "Ja - Tu i Teraz"

"Z serca, czy z głowy? Twoja droga transformacji" - Marzena Jankowska

"Praca, którą kocham" - Małgorzata Werner

"Duchy z dziecięcego pokoju" - Anna Wąsik

"My, to ja i ty. Czy do siebie pasujemy?" - Katarzyna Zych

Koncert zespołu The Fathers z Tramwaj Cafe

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama