, środa 4 sierpnia 2021
IV Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego
Tak było podczas minionych edycji Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego, jak będzie w tym roku? Organizatorki zapowiadają wiele atrakcji i wydarzeń. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

IV Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego

W dniach 7-8 w Cieszynie odbędzie się IV Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. - Zapraszamy na dyskusje, warsztaty i do Parku Kobiet, gdzie będzie okazja do spotkania innych kobiet, do wymiany doświadczeń, poszukiwania zachęty do zmian - zaznacza Roma Rojowska z cieszyńskiego stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, które co roku organizuje imprezę. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Tegorocznymi partnerami imprezy są m.in. Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a także Zamek Cieszyn. To właśnie w tych trzech miejscach będzie w tym roku odbywał się Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Ponadto imprezę wspierają także Leroy Merlin w Cieszynie i Mokate S.A.

Na Zamku Cieszyn 7 października już od godz. 10.00 rozpocznie się panel „Podziel się ideą”, w którym cieszynianki opowiedzą o swoich innowacyjnych działalnościach. Wioletta Matusiak opowie o alternatywnej edukacji, Elżbieta Waliczek przedstawi ideę „Ekozofii Niepełnosprawnych”, Urszula Szwed zaprezentuje, czym jest komunikacja obrazem, zaś Paulina Adamska-Malesza opowie o tym, jak poprzez plecionkarstwo można komunikować się ze społecznością lokalną. W panelu weźmie udział także Ewa Gołębiowska, która przedstawi pracę pierwszego w Polsce i znanego w Europie regionalnego centrum dizajnu, czyli Zamku Cieszyn. Równolegle do godz. 14.30 w Zamku Cieszyn będą trwały warsztaty.

Z kolei po południu 7 października od godz. 17.00 na Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu (ul. Frysztacka 44) odbędzie się panel „Rozwój kariery zawodowej ambicją kobiet województwa śląskiego”. Moderacja: dr Joanna Dzieńdziora i dr Magdalena Wróbel (Katedra Zarządzania, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej). Następnie wystartuje dyskusja panelowa z udziałem władz samorządowych, liderów i liderek politycznych, gospodarczych i społecznych, które poprowadzi Roma Rojowska.

Kolejnego dnia 8 października Kongres Kobiet przeniesie się na Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie (ul. Bielska 62). Tego dnia odbędą się aż trzy panele: w godz. 10.30 - 12.00 „Kapitał społeczny kobiet 50 plus w XXI wieku” - moderacja: dr Wiesława Walkowska, Dorota Stasikowska-Woźniak, a następnie w godz. 12.30 - 14.00 „Kobiecość: niechciana - ukryta - upragniona* (niepotrzebne skreślić)” - moderacja: dr Anna Drożdż i doktorantka mgr Santana Murawska, a także równolegle odbędzie się panel „Kobiety w służbach mundurowych - parytety, moda czy normalna sprawa” - moderacja: dr Ilona Fajfer-Kruczek. Tego dnia na terenie UŚ w Cieszynie odbędzie się także warsztat psychologiczny „Filary poczucia własnej wartości kobiet, czyli jak budować i na czym wspierać obraz siebie”, prowadząca: Ilona Krzempek.

- W sobotę 8 października zapraszamy do Parku Kobiet na terenie Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie koniecznie już o godzinie 9.00, gdzie przygotowaliśmy wiele miłych atrakcji - zaprasza Roma Rojowska.

Wszystkie wydarzenia są darmowe, aczkolwiek na niektóre z nich obowiązują zapisy. Warto również dokonać rejestracji, wśród osób zarejestrowanych będą losowane nagrody. Szczegóły na stronie internetowej Klubu Kobiet Kreatywnych tutaj.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Kongres Kobiet to chyba jakaś feministyczna dętologia?
Wolę tradycyjną nazwę - Koło Gospodyń Wiejskich - jest bez szpanu.
Tematyka w końcu podobna (dzieci, kuchnia, wyroby ze słomy, aktywność zawodowa, ekologiczna uprawa rolna ... itd).

BTW. Nieaktualne zdjęcie. Pani Prezes ma nowy image. /dużo lepszy/

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama