, czwartek 22 października 2020
Górki Wielkie: Ostatni letni weekend Artystycznego Lata u Kossaków!
Do stworzenia tego przedstawienia zainspirowało reżysera, Bogusława Słupczyńskiego opowiadanie I.B. Singera pt. „Jak Szlemiel wędrował do Warszawy”. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Górki Wielkie: Ostatni letni weekend Artystycznego Lata u Kossaków!

RED.
Górki Wielkie: Ostatni letni weekend Artystycznego Lata u Kossaków!

III Jarmark Kultury i Sztuki, fot. mat.pras.

W ostatni weekend sierpnia w Dworze Kossaków będzie sporo się działo. Na wszystkich chętnych czeka przedstawienie reprezentowane przez Stowarzyszenie na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur "Sałasz" - wstęp bezpłatny, a także sprzedaż dzieł sztuki powstałych podczas ALUK 2016.

Już 27 sierpnia o godzinie 18.00 w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich odbędzie się pokaz znanego i lubianego spektaklu pt. „Szlemiel” wg Isaaca Bashevisa Singera. Do stworzenia tego przedstawienia zainspirowało reżysera, Bogusława Słupczyńskiego opowiadanie I.B. Singera pt. „Jak Szlemiel wędrował do Warszawy”. Tytułowy Szlemiel to wieczny pechowiec, powszechnie uważany za nieudacznika, nieustannie poszukujący szczęścia. Jego wielkim marzeniem są dalekie podróże. Pewnego dnia usłyszał od pewnego Żyda o wielkim mieście - Warszawie - i właśnie tam postanowił udać się pieszo. Artystyczne walory spektaklu dodatkowo wzbogaca tradycyjna klezmerska muzyka.

Sam spektakl jest bezpłatny, jednak by go obejrzeć, konieczne jest posiadanie bezpłatnych wejściówek. Można je będzie odebrać w Dworze Kossaków od 20 sierpnia, w godzinach 9.00-17.00.

Tradycyjnie, Artystyczne Lato u Kossaków zakończy się sprzedażą obrazów, grafik i rzeźb powstałych w trakcie ALUK. W tym roku już po raz trzeci organizatorzy zapraszają na Jarmark Kultury i Sztuki, który odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia w godzinach 11.00-17.00. - To świetna okazja by „nabyć kulturę” i ozdobić nią swój dom, mieszkanie czy ogród - zachęcają organizatorzy.

Na sprzedaż wystawione będą grafiki i obrazy powstałe w czasie tegorocznych V Warsztatów Działań Kreatywnych oraz rzeźby stworzone w podczas IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy (02 - 06.08.2016). Jak co roku, całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania statutowe Fundacji im. Zofii Kossak.

- W tym roku w ramach WDK odwiedzili nas studenci następujących uczelni: UMCS w Lublinie, ASP w Warszawie, ASP we Wrocławiu, ASP w Katowicach, UŚ w Cieszynie, ASP w Łodzi, AJD w Częstochowie, ASP w Gdańsku, Uniwersytetu Rzeszowskiego, UJK w Kielcach - wymieniają organizatorzy. Tematem przewodnim warsztatów były „Żywioły: Ziemia”. Z kolei tegoroczne rzeźby nawiązują do baśni Zofii Kossak pt. „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. W ramach pleneru rzeźbiarzy Dwór Kossaków odwiedziło 9 artystek i artystów z Polski, Czech, Słowacji oraz Bułgarii.

Artystyczne Lato u Kossaków 2016 zostało objęte patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama