, piątek 10 lipca 2020
Górki Wielkie: Co w sierpniu na ALUK 2016?
Plener Rzeźbiarzy można odwiedzać codziennie i obserwować postępy prac. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Górki Wielkie: Co w sierpniu na ALUK 2016?

MB/MAT.PRAS.
Górki Wielkie: Co w sierpniu na ALUK 2016?

Sierpniowe wydarzenia podczas Artystycznego Lata u Kossaków 2016, fot. mat.pras.

Czas płynie bardzo szybko, do zakończenia Artystycznego Lata u Kossaków pozostał już tylko miesiąc. Mimo tego ALUK 2016 nie zwalnia tempa! Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych wydarzeń na drugą połowę lata. Wstęp na wszystkie zdarzenia, jak zawsze, wolny.

W dniach 2 - 6 sierpnia w tzw. nowym parku przy Dworze Kossaków, już po raz dziewiąty odbędzie się Międzynarodowy Plener Rzeźbiarzy. - W tym roku odwiedzą nas artyści z Polski, Czech, Słowacji oraz Bułgarii. Ich twórczość tradycyjnie już nawiązywać będzie do twórczości Zofii Kossak. Tegorocznym tematem przewodnim będzie baśń „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Każdy uczestnik wykona co najmniej 1 rzeźbę z wybranej przez siebie kategorii: natura, zwierzęta, rzeźba użytkowa, płaskorzeźba - zapowiadają organizatorzy. Plener Rzeźbiarzy można odwiedzać codziennie i obserwować postępy prac.

Od 4 czerwca trwa także loteria fantowa „Wygraj u Kossaków”. - Zachęcamy do nabywania losów - informują organizatorzy. Każdy z nich kosztuje jedynie 12 zł, a wylosować można wiele ciekawych nagród, m.in. obrazy oraz grafiki stworzone przez studentów z uczelni artystycznych w ramach Warsztatów Działań Kreatywnych. Losowanie odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 19.30. Na stronie internetowej, tutaj, można zapoznać się z wszystkimi przeznaczonymi na loterię nagrodami oraz regulaminem udziału.

Tego samego dnia, czyli 14 sierpnia o godz. 20.00 w Parku Kossaków wystąpią Vołosi. - Wspaniały kwintet smyczkowy, który koncertuje na całym świecie. Przekraczając granice instrumentów smyczkowych, Vołosi tworzą muzykę na wskroś nowoczesną i atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy, wyrastającą z karpackich korzeni, ale noszącą w sobie znamiona jazzowej improwizacji, naładowaną rockową energią, pełną niezwykle emocjonalnego przekazu. Ten fenomen sprawia, że Vołosi są uwielbiani zarówno przez publiczność wielkich rockowych festiwali, bywalców prestiżowych sal koncertowych, wielbicieli world music, ale i koronowane głowy - podają organizatorzy. Organizatorami koncertu są Ośrodek Promocji Kultury i Sportu w Brennej oraz Fundacja im. Zofii Kossak.

Natomiast na zakończenie ALUK 2016, 28 sierpnia w godzinach 11.00 - 17.00 odbędzie się III Jarmark Kultury i Sztuki , w trakcie którego zostaną wystawione na sprzedaż wszystkie rzeźby powstałe w czasie tegorocznego pleneru, a także obrazy i grafiki stworzone przez studentów wyższych uczelni artystycznych z całej Polski.

Artystyczne Lato u Kossaków 2016 zostało objęte patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama