, wtorek 19 czerwca 2018
Gdzie sacrum łączy się z profanum... radość miłości
Biskupi pochylili się nad papieską adhortacją „Amoris Laetitia” fot: deon.plDodaj do Facebook

Gdzie sacrum łączy się z profanum... radość miłości

Duszpasterstwo małżeństw, rodzin i osób rozwiedzionych to główny temat 375. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w dniach 13-14 marca w Warszawie. Biskupi omówili sprawy rodzin w świetle adhortacji „Amoris laetitia”. W dwudniowym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele episkopatów z 13 krajów.

W trakcie obrad biskupi omówili kwestię przygotowania do małżeństwa i dalszego towarzyszenia parom. Oprócz tego został podjęty temat towarzyszenia rozwiedzionym. – Trzeba przypomnieć tym osobom, że nie są one ekskomunikowane i wciąż stanowią część wspólnoty Kościoła – podkreślił duchowny. Biskupi dyskutowali również na temat pomocy osobom rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach.
Ojciec Święty zachęcił episkopaty różnych krajów, by podzieliły się swoimi spostrzeżeniami nt. adhortacji „Amoris Laetitia” w myśl skrótu: towarzyszyć, integrować rozeznawać – powiedział ks. Rytel-Andrianik podczas briefingu prasowego poprzedzającego zebranie.
Podczas obrad głos zabrali przedstawiciele Konferencji Episkopatu Albanii, Francji, Kuby oraz Łotwy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Episkopatów z Białorusi, Chorwacji, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Skandynawii, Ukrainy oraz Węgier.

Ponadto podczas obrad biskupów zostały poruszone sprawy misyjne związane z rokiem duszpasterskim, który przebiega pod hasłem „Idźcie i głoście” oraz jubileuszu 50-lecia Komisji ds. Misji.
Duchowni podjęli także temat beatyfikacji założycieli Unii Europejskiej – Alcide de Gasperi i Roberta Schumana.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A to co za glut?...
Biskup wykupił udziały w GC???...
A to hasło "kultura" - to niby żeby było też trochę śmiesznie?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama