, sobota 7 grudnia 2019
Galeria Szara: Koncerty i warsztaty w ramach inauguracji Akademii AV
Lutto Lento to pseudonim Lubomira Grzelaka, założyciela wytwórni Sangoplasmo Records, artysty dźwiękowego, muzyka i DJ-a. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Galeria Szara: Koncerty i warsztaty w ramach inauguracji Akademii AV

SM
Galeria Szara: Koncerty i warsztaty w ramach inauguracji Akademii AV

Piotr Kurek to zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstrumentalista. Nagrywa od 2006 roku, do tej pory współpracował z wieloma teatrami, wytwórniami płytowymi i artystami. fot. mat. pras.

W najbliższy weekend, 13 i 14 kwietnia Galeria Szara zaprasza na inaugurację cyklu warsztatów audiowizualnych w ramach Akademii AV. W programie przewidziano koncerty oraz warsztaty audio, których głównymi bohaterami będą: muzyk i multiinstrumentalista - Piotr Kurek oraz założyciela wytwórni Sangoplasmo Records - Lutto Lento. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

- W sobotę od godziny 19.00 zapraszamy do uczestnictwa w koncercie Piotra Kurka i Lutto Lento. Niedziela upłynie pod znakiem warsztatów audio, które poprowadzą obaj muzycy. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się czegoś o historii nośników dźwiękowych, własnoręcznie wykonać loopy taśmowe czy też z pociętych płyt winylowych złożyć własne kolaże dźwiękowe. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tajniki tworzenia muzyki elektronicznej na sprzęcie analogowym, takim jak syntezatory modularne oraz zobaczą, jak można stworzyć muzykę "z niczego" poprzez "feedbacki" i przerażenia pętli dźwiękowych - wyjaśnia Łukasz Dziedzic z Galerii Szara.

Piotr Kurek to zamieszkały w Warszawie muzyk, multiinstrumentalista. Nagrywa od 2006 roku, do tej pory współpracował z wieloma teatrami, wytwórniami płytowymi i artystami. Występował na wielu festiwalach, m.in. Transmediale, Unsound, Elevate czy Baltic Festival. Tworzy tajemnicze i fantastyczne utwory wypełnione brzmieniami starych syntezatorów, których jest kolekcjonerem.

Lutto Lento to pseudonim Lubomira Grzelaka, założyciela wytwórni Sangoplasmo Records, artysty dźwiękowego, muzyka i DJ-a. Tworzy dźwiękowe kolaże, które można określić mieszaniną muzyki drone, ambient, folk i surrealistycznych eksperymentów akustycznych

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Całość odbywać się będzie w Galerii Szara, na warsztaty, które rozpoczynają się od godz. 14.00, ze względu na ograniczona liczbę miejsc, obowiązują zapisy, poprzez wysłanie maila na adres: fundacja@strefaszarej.pl lub telefonicznie pod nr 502 31 78 87. Więcej szczegółów na stronie www.galeriaszara.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Sobota, 13.04. godz. 19.00
Koncert Piotr Kurek i Lutto Lento, wstęp wolny

Niedziela, 14.04. godz. 14.00
Warsztaty - prowadzenie Piotr Kurek & Lutto Lento, wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Tematyka:
- wprowadzenie do historii nośników dźwiękowych (taśma i winyl),
- fizyczność zapisu dźwiękowego (tworzenie loopów taśmowych, a także kolaży dźwiękowych z winyli),
- tworzenie muzyki na sprzęcie analogowym - syntezatory modularne, taśmy,
- tworzenie muzyki z "niczego" (feedbacki), przeobrażanie pętli dźwiękowych.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A co to takiego te "feedbacki" ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama