, wtorek 22 września 2020
Fundacja Ster - taniec, sport i ekologia
Swoją działalność Izabela Tymich rozpoczęła w 1997 roku razem z zespołem tanecznym Pas De Bourree, który funkcjonował w Zespole Szkół Katolickich w Cieszynie fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Fundacja Ster - taniec, sport i ekologia

BARBARA ŚLIŻ
Izabela Tymich, laureatka konkursu "Karolinka Roku 2009", założycielka Szkoły Tańca PeDeBe, tancerka i instruktorka, na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Razem z ponad setką utalentowanej młodzieży stworzyła pięć musicali. Uhonorowaniem ich sukcesów było zdobycie trzech tytułów podczas bułgarskiego konkursu tańca. Od kilku miesięcy Tymich prowadzi Fundację Ster.

Na początku roku na potrzeby Szkoły Tanca PeDeBe powstała Fundacja Ster, której głównym celem jest możliwość realizacji działań szkoły. Fundacja jest członkiem międzynarodowej grupy TRIANON EU. - Chcąc się dalej rozwijać musieliśmy podjąć decyzję o założeniu fundacji. Dzięki niej możemy startować w różnych konkursach, pozyskiwać granty i rozpisywać projekty, które umożliwiają nam poszerzenie działalności - komentuje Tymich.

Swoją działalność Izabela Tymich rozpoczęła w 1997 roku razem z zespołem tanecznym Pas De Bourree, który funkcjonował w Zespole Szkół Katolickich w Cieszynie. Początkowo młodzi tancerze urozmaicali szkolne występy, z czasem zaczęli pojawiać się na większych miejskich imprezach.

Jedynym z sukcesów zespołu było zdobycie pucharu za 2 miejsce wojewódzkim przeglądzie zespołów artystycznych, a także trofea zdobyte podczas Międzynarodowego Festiwalu "Uśmiech Morza" w Bułgarii.

Na dorobek artystyczny szkoły składa się pięć musicali, musicali niebanalnych, niosących przesłanie i uczących życia. "Dzielnica Gniewu", "Nie tresuje się motyli", "Gdzieś po drugiej stronie tęczy", "Szach-mat" i "Czy Bestia to Bestia?". Ostatni z nich doczekał się ekranizacji.

- W przyszłorocznych planach mamy zamiar nakręcić kolejny film. Myślę, że uda nam się to zrealizować w okolicach czerwca. Tym razem chcemy nagrać sześć etiud filmowych z najmłodszymi dzieciakami - komentuje tancerka.

Szkoła tańca to nie tylko szkoła dla dzieci. Od jakiegoś czasu w zajęciach uczestniczą także mamy małych tancerzy. - Szkoła dla mam jest bardzo fajnym motorem napędzającym nasze działania. Dwadzieścia niesamowicie pozytywnych babek regularnie przychodzi na zajęcia. Mają swoje treningi, swoje układy. Dziewczyny są niejako dodatkiem do całości naszego programu, ale mają także swoją oprawę artystyczną - mówi Tymich. - Nie sądziłam, że kobiety mają aż taką potrzebę tańca, rozwijania skrzydeł, że chcą się pokazać na scenie, pobawić, a w niektórych przypadkach spełnić marzenia z dzieciństwa - dodaje.

Fundacja Ster zajmuje się także działalnością ekologiczną, współorganizowała konferencję "Dni energii odnawialnej na Olzie", do jej zadań należy także działalność szkoleniowa i zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama