, piątek 10 lipca 2020
FRIK czyli święto kreatywności mieszkańców ziemi cieszyńskiej po obu stronach Olzy
W ramach FRiKa odbędzie się także V edycja Święta Herbaty, które cieszy się ogromną popularnością. fot: Natalia BylokDodaj do Facebook

FRIK czyli święto kreatywności mieszkańców ziemi cieszyńskiej po obu stronach Olzy

SM
Już za tydzień (6-7 lipca) na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Rozwoju i Kreatywności (FRIK). - To święto kreatywności mieszkańców ziemi cieszyńskiej po obu stronach Olzy - opisują w skrócie organizatorzy społecznego festiwalu.

Festiwal Rozwoju i Kultury reprezentuje aktywności społeczne, kulturalne, edukacyjne i sportowe, których podejmują się mieszkańcy Cieszyna i okolic. Po raz pierwszy członkowie organizacji formalnych i nieformalnych, artyści i społecznicy, spotkają się w jednym miejscu, aby wspólnie pokazać ogromny potencjał naszego regionu. - FRIK to 3-dniowy festiwal podczas którego inne festiwale, mniejsze wydarzenia i działania edukacyjne będą mogły się zaprezentować na Wzgórzu Zamkowym. Będzie on brał pod uwagę cały Śląsk Cieszyński, nie tylko Cieszyn. Od dwóch lat jako fundacja prowadzimy bowiem punkt wsparcia dla organizacji pozarządowych w zakresie promocji i doszliśmy do wniosku, że potrzebny jest festiwal o dość specyficznej strukturze, który będzie pełnił funkcję parasola, w ramach którego biorące w nim udział organizacje dostaną od silne wsparcie - wyjaśnia Joanna Rzepka-Dziedzic z Fundacji Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej".

Czego doświadczą uczestnicy pierwszej edycji społecznego festiwalu? - Na FRiK’u będzie można spróbować swoich sił w slackline czy też w zawodach "pływackich" na Olzie, zobaczyć pokazy tańca, parkour, żonglowania, aikido oraz tai chi, a także wziąć udział w szeregu interesujących warsztatów od podstaw szycia, filcowania, kreatywnego recyklingu, papierowej wikliny, przez orgiami, ceramikę i warsztaty kulinarne po warsztaty didżejskie. Będzie można wykonać własną "pamiątkę" czy też "TYPOpocztówkę" Cieszyna oraz zobaczyć jak powstają mandale z liści herbaty. Oprócz tego odbędą się też wykłady podróżnicze, prezentacje zabytkowych motocykli, słuchowiska oraz gry i zabawy dla dzieci czy projekcje filmowe - wymieniają organizatorzy. - Na licznych stoiskach zapoznamy Was z oryginalną i różnorodną ofertą wyrobów, które trudno znaleźć na co dzień w zwykłych sklepach. Unikatowa odzież, biżuteria, dodatki, a także wyroby ceramiczne i naturalne kosmetyki to tylko niektóre z licznych atrakcji - dodają.

Oprócz szeregu atrakcji festiwal ma również pełnić funkcję informacyjną. Na stoiskach rozstawionych na wzgórzu zamkowym będzie można zapoznać się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych oraz o wolontariacie - zarówno społecznym, jak i sportowym. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu zaplanowano również klimatyczne i nastrojowe koncerty, a wieczorem After party w Brackim Browarze Zamkowym. W ramach FRiKa odbędzie się także V edycja Święta Herbaty. Szczegółowy program pierwszego dnia znajduje się tutaj. Można go również podać w formacie PDF (plik poniżej artykułu).

Na wszystkie wydarzenia, oprócz After party - wstęp wolny. Szczegóły na www.frik.cieszyn.pl. Głównymi organizatorami festiwalu są: Fundacja Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej" oraz Fundacja Laja, jednak każdy może stać się częścią tego wydarzenia. Organizatorzy poszukują bowiem wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji FRIK'a. Kontakt: wolontariat@strefaszarej.pl, tel. 724 52 31 96.

Portal gazetacodzienna.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

> tuż to je chłapcze, jasne jak słóńce - dziynka...!

to wygłóndo fajnie - uwidzymy, przeżyjymy...

wreszcie jakiś festiwal robiony przez cieszyniaków

Marjo - daj spokój ;)
Kino na Granicy
Teatr bez Granic
Wakacyjne Kadry
Vival il canto
Cieszyński Festiwal Jazzowy
i mnóstwo innych imprez to co - Norwegowie organizują, czy inni Litwini - przecież też cieszynianie...nie bądź taki krytyczny...zobaczysz jak się ta idea rozwinie to będzie można coś powiedzieć więcej - na razie można tylko powiedzieć - 'zapowiada się ciekawie'....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama