, poniedziałek 30 listopada 2020
Finisaż wystawy klubu fotograficznego Zvonek
Finisaż wystawy klubu fotograficznego Zvonek zatytułowanej: "Fotografie przystanków Tramwaju Cieszyńskiego wczoraj i dziś" odbędzie się w sobotę, 5 października o godz. 16:00. fot: Tramwaj CafeDodaj do Facebook

Finisaż wystawy klubu fotograficznego Zvonek

MM/mat.pras.
Przez ponad miesiąc w kawiarni Tramwaj Cafe w Cieszynie można było podziwiać prace członków klubu fotograficznego Zvonek z Czeskiego Cieszyna, którzy zestawili ze sobą stare fotografie przedstawiające przystanki tramwajowe z aktualnym wyglądem miejsc, w których przed laty zatrzymywały się cieszyńskie tramwaje. W najbliższą sobotę będzie można porozmawiać z autorami prac, którzy zapraszają na finisaż wystawy!

Finisaż wystawy klubu fotograficznego Zvonek zatytułowanej: "Fotografie przystanków Tramwaju Cieszyńskiego wczoraj i dziś" odbędzie się w sobotę, 5 października o godz. 16:00. Spotkanie w ostatnim dniu wystawy będzie okazją do spotkania z autorami prac. Wystawa jest bowiem wspólnym projektem, nad którym pracowali Martin Podžorný, Zdeněk Huczala, Miloš Pala oraz Monika Vojtová.

- Wystawa prezentuje przystanki tramwajowej uchwycone przez fotografów sprzed lat, a także jak miejsca te widzieliśmy my, podczas pracy nad naszym projektem. Nie zawsze łatwo było wykonać niektóre ujęcia. Z uwagi na chęć uzyskania lepszej widoczności, większość fotografii wykonywana była z pomieszczeń zlokalizowanych na wyższych piętrach. Były pomieszczenia, do których dzięki uprzejmości właścicieli udało się na dotrzeć, były też takie które odkrywaliśmy z pewnymi trudnościami. Na koniec były też takie, do których nie udało się nam dostać, jednak takich miejsc było na szczęście niewiele. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że na ulicach zbyt wiele się nie zmieniło. Fasady budynków są mniej więcej podobne, podobnie jak wygląd ulic. Są ludzie, środki transportu, a także witryny sklepowe, markizy i tarasy. Nie brakuje też lamp, schodów i arkad. Nie możemy jednak pozbyć się wrażenia, że ​​na współczesnych fotografiach czegoś jednak brakuje. Atmosfera na ulicach wydaje się bowiem inna. Jak bardzo naszemu miastu służył fakt, że jeździły po nim tramwaje, a jak to jest dziś, gdy tramwajów już nie ma, możemy ocenić sami - czytamy w opisie wystawy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama