, piątek 26 lipca 2019
Festiwal Wielki Mały Teatr w Beskidach!
W Festiwalu "Wielki Mały Teatr" weźmie udział m.in. Teatr Figur z Krakowa. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Festiwal Wielki Mały Teatr w Beskidach!

Już w najbliższy weekend w terminie 22-24 lipca w Wiśle, Istebnej i Brennej odbędzie się Festiwal Teatralny dla Dzieci „Wielki Mały Teatr”. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie jest bezpłatne i ogólnodostępne dla publiczności, a jego celem jest propagowanie kultury i sztuki wśród najmłodszych i nie tylko.

- Tegoroczny festiwal trwać będzie aż trzy dni! Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współpracy z Fundacją Wojciecha Pszoniaka "Kurtyna w Górę" po raz drugi będziemy mogli doświadczyć wielkiego świata teatru w Beskidach. Codziennie spektakle teatralne dla dzieci oraz warsztaty artystyczne rozwijające dziecięcą wrażliwość na sztukę - zaznaczają organizatorzy.

Założeniem festiwalu jest edukacja kulturalna dzieci poprzez teatr, a co za tym idzie kształtowanie wśród najmłodszych potrzeby aktywnego udziału w kulturze, w charakterze odbiorcy, jak i twórcy. Festiwal ma być także alternatywą dla komercyjnych ofert kierowanych do dzieci licznie odwiedzających ten region w okresie wakacji.

Do udziału w festiwalu zaproszone zostały następujące teatry: Teatr Figur z Krakowa, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego z Katowic, Fundacja Sztuka Ciała z Warszawy, Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi z Wrocławia, Teatr Gry i Ludzie z Katowic, Zdrojowy Teatr Animacji z Jeleniej Góry, Grupa Klaun Tomi & Damian.

Wydarzenia w ramach Festiwalu Teatralnego dla Dzieci „Wielki Mały Teatr” startują już w piątek 22 lipca od godz. 11.00. Tego dnia wszystkie wydarzenia odbywają się w Wiśle. W programie dwa przedstawienia i dwa warsztaty dla najmłodszych. Szczególnie ciekawie zapowiada się sobota 23 lipca, która będzie obfitować w atrakcje dla dzieci. Tego dnia wydarzenia, warsztaty i spektakle będą odbywać się nie tylko w Wiśle, ale i Istebnej. Szczegóły w programie, który zamieszczamy pod artykułem.

W niedzielne przedpołudnie i popołudnie 24 lipca dzieci będą mogły z kolei skorzystać z atrakcji w Brennej oraz Wiśle. W Brennej w programie popołudniowy spektakl i warsztaty. W Wiśle spektakle i popis umiejętności aktorskich dzieci po odbytych warsztatach. Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, ale na niektóre wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły w programie, który zamieszczamy pod tekstem. Szczegółowy opis przedstawień tutaj.

Dopełnienie spektakli stanowią warsztaty pozwalające dzieciom zapoznać się i poeksperymentować z konkretnym rodzajem ekspresji teatralnej. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach: teatru rąk i cienia, podczas których dowiedzą się jak z dłoni i wyobraźni wykreować niezwykły spektakl; teatru pantomimy, który zabierze uczestników w podróż po świecie poza słowami, ukrytym w ruchu, geście czy spojrzeniu; teatru animacji, kiedy to poprzez pracę z przedmiotem, maską i teatralną lalką dowiedzą się na czym polega animacja w teatrze lalkowym; sztuki kuglarsko-teatralnej, w czasie których zostaną wtajemniczeni w budzącą zachwyt iluzję i magię cyrku. Dodatkowo, będą mogły wziąć udział w trzydniowych warsztatach aktorskich zwieńczonych prezentacją krótkiej etiudy teatralnej przed publicznością festiwalową. - Wciąż można jeszcze zapisywać się na warsztaty! - zapraszają organizatorzy.

2. edycja Festiwalu Teatralnego dla Dzieci "Wielki Mały Teatr" została objęta patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama