, czwartek 21 czerwca 2018
Dziś obchodzimy dzień Świętego Walentego!
A może po prostu powinniśmy cieszyć się miłością cały rok i okazywać ją niezależnie od tego święta. fot: PixabayDodaj do Facebook

Dziś obchodzimy dzień Świętego Walentego!

Zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania kartek trafił do Polski w połowie lat 90. W dzisiejszych czasach 14 lutego to nie tylko wyznania miłosne, ale również wielkie pieniądze.

Tylko w samych Stanach Zjednoczonych w walentynki sprzedawanych jest około 200 milionów róż, a na całym świecie wysyłanych zostaje pięć razy więcej kartek. Dodajmy jeszcze, że dochodzą do tego liczne prezenty, romantyczne kolacje, czy wspólne wyjazdy zakochanych. Jednak czy to nie jest tylko biznes walentynkowy? W Polsce szacuje się on na więcej niż miliard złotych. A może po prostu powinniśmy cieszyć się miłością cały rok i okazywać ją niezależnie od tego święta. Jest przecież coraz więcej takich osób, które celowo nie obchodzą walentynek, sprzeciwając się ich komercjalizmowi.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama