, sobota 28 marca 2020
Dramat „Tango” na Scenie Polskiej
Za pośrednictwem naszego portalu, do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Dramat „Tango” na Scenie Polskiej

KT
Już niedługo, 27 kwietnia o godz. 17.30 na Scenie Polskiej Teatru Cieszyńskiego odbędzie się premiera spektaklu „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Michala Spišáka. Za pośrednictwem naszego portalu, do wygrania są dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl.

Dramat „Tango” uważany jest za jedną z jego najdoskonalszych sztuk. Bezbłędnie diagnozował polską współczesność i porównywany był do „Wesela” Wyspiańskiego. Zagrożenia, jakie niesie współczesna cywilizacja, wybrzmiały szczególnie silnie, bowiem ujęte zostały w uniwersalny model walki pokoleniowej. Dramat z 1964 roku przyniósł Sławomirowi Mrożkowi – dziennikarzowi, rysownikowi, dramatopisarzowi, światową sławę.

Mrożka najbardziej interesował człowiek w społecznym i kulturowym „garniturze”. Posługując się parodią i pastiszem próbował zdefiniować zasady, według których człowiek funkcjonuje w społeczeństwie. Zyskał miano prześmiewcy i kpiarza, a na jego sztukach publiczność w lot łapała wszelkie polityczne aluzje. Pisarz poruszał zagadnienia społeczne, ale równocześnie odwoływał się do etyki.

W rolę Eleonory, matki Artura wcieli się Lidia Chrzanówna. Alę, kuzynkę i narzeczoną Artura zagra Patrycja Sikora, natomiast postać Stomila, ojca Artura - Zbyšek Radek. Gościnnie wystąpią: Kamil Kamil Mularz, jako młody człowiek, czyli Artur, Dagmar Foniok, jako osoba na razie zwana Babcia, czyli Eugenia, Zbigniew Cieślar, jako starszy partner, czyli Eugeniusz, a także
Łukasz Kaczmarek, jako partner z wąsikiem, czyli Edek.

KONKURS!
Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten spektakl. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Kto wystąpi gościnnie w spektaklu „Tango” na Scenie Polskiej w Czeskim Cieszynie? Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres: redakcja@gazetacodzienna.pl do 23 kwietnia 2019 roku (włącznie). W treści maila prosimy o podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu, za pomocą którego skontaktujemy się z Państwem w przypadku wygranej. Zwycięzców wylosujemy spośród nadesłanych prawidłowych odpowiedzi.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama