, niedziela 23 luty 2020
Dni Koronki Koniakowskiej w Istebnej
Przez trzy dni odbywać się będzie kiermasz twórczości ludowej. fot: AKDodaj do Facebook

Dni Koronki Koniakowskiej w Istebnej

Lucyna Ligocka-Kohut
Dni Koronki Koniakowskiej w Istebnej

Program Dni Koronki Koniakowskiej, fot. mat. pras.

Dni Koronki Koniakowskiej odbędą się w terminie 15 - 17 sierpnia i zapowiadają się interesująco. Odbędą się aż trzy konkursy: tradycyjnie gry na trąbicie oraz na Najpiękniejszą Koronkę Koniakowską i plastyczny pt. "Koronkowy Koniaków".

Przez trzy dni będzie odbywać się kiermasz twórczości ludowej, przy Chacie na Szańcach, gdzie twórcy będą prezentować nasze tradycyjne rękodzieło, jak rzeźbę, haft krzyżykowy, malowanie pierników, ceramikę i oczywiście koronkę.

Nie mogłoby również zabraknąć ekspozycji Największej Koronki Koniakowskiej Świata, która będzie wystawiona w Szkole Podstawowej nr w Koniakowie, a towarzyszyć jej będzie projekcja filmu pt. "Koronkowa robota" zrealizowanego przez Zamek Cieszyn oraz koronki Marioli Wojtas. Największą Koronkę będzie można obejrzeć od piątku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00

W programie pojawią się też występy zespołów regionalnych, zabawa taneczna, a na zakończenie wspaniały koncert laureatów Nowej Tradycji Agaty Siemaszko i Kuby „Bobas” Wilka. Szczegółowy program imprezy obok artykułu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama