, środa 3 marca 2021
Długo wyczekiwana premiera Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru
Przedstawienie wyreżyserowane przez dyrektora teatru, Petra Kracika, opiera się się na trzech mocnych kreacjach aktorskich Joanny Litwin, Anny Paprzycy i Małgorzaty Pikus.  fot: Karin DziadekDodaj do Facebook

Długo wyczekiwana premiera Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru

UM
Długo wyczekiwana premiera Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru


Długo wyczekiwana premiera Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru


Długo wyczekiwana premiera Sceny Polskiej Cieszyńskiego Teatru

5 września o godz. 17:30 Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na spektakl premierowy „Zbrodnie serca”.

Przedstawienie wyreżyserowane przez dyrektora teatru, Petra Kracika, opiera się się na trzech mocnych kreacjach aktorskich Joanny Litwin, Anny Paprzycy i Małgorzaty Pikus. Sztuka “Zbrodnie serca”, wiele lat temu podbiła serca teatralnych krytyków i widzów. Do dzisiaj nie zestarzała się ani trochę. Na sukces dramatu Beth Henley składają się między innymi autentyczność opowiedzianej historii, świetnie skrojone dialogi, a także uniwersalność tematu stosunków międzyludzkich.

Beth Henley, amerykańska dramatopisarka, urodziła się w 1952 r. W 1981 za swoją pierwszą sztukę teatralną „Crimes of the heart” („Zbrodnie serca”) otrzymała nagrodę Pulitzera.

„Zbrodnie serca” dzieją się w małym miasteczku w stanie Missisipi i stanowi kronikę dwóch szalonych dni w życiu trzech sióstr McGrath. Autorka spokojnie i wytrwale tropi koszmary; okropieństwa kryjące się pod pozornie gładkim i leniwym życiem, jakie na co dzień ogląda, pchnęły ją w uprawianie komedii czarnej jak smoła. W tej sztuce pod warstwą lukru czai się szaleństwo, a jedyne, co chroni jej postacie przed domem wariatów, to ich obłędne poczucie humoru, także i na własny temat. On też sprawia, że my również widzimy je jako postacie komiczne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama