, czwartek 22 sierpnia 2019
Decyzja podjęta. Wybrano dyrektora Teatru Cieszyńskiego
Nowe stanowisko oficjalnie obejmie 15 sierpnia.  fot: divadlovritysrkie.czDodaj do Facebook

Decyzja podjęta. Wybrano dyrektora Teatru Cieszyńskiego

KT
Radni województwa morawsko-śląskiego wybrali nowego dyrektora Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. Stanowisko po Karolu Suszce obejmie Petr Kracik.

W konkursie o stanowisko dyrektora Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie brało udział 5 kandydatów. Zaolziańskim teatrem przez 18 lat kierował Karol Suszka, który został odwołany ze stanowiska 30 czerwca. Suszka w zbliżającym się sezonie pozostanie w zespole jako reżyser.

Nowy dyrektor Teatru Cieszyńskiego, Petr Kracik pochodzi z Trutnowa, jest absolwentem DAMU w Pradze, a swój pierwszy angaż otrzymał w Teatrze Lalek „Radost” w Brnie. Jest reżyserem teatralnym, wieloletnim dyrektorem oraz kierownikiem artystycznym Teatru pod Palmovkou w Pradze. Związany jest również z Teatrem na Vinohradach, Teatrem Narodowym, Teatrem Wschodnioczeskim w Pardubicach i Teatrem Miejskim w Brnie. Nowe stanowisko oficjalnie obejmie 15 sierpnia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama