, czwartek 17 października 2019
Cztery nominacje do Złotych Masek dla Teatru Polskiego!
Złote Maski 2017 w Teatrze Polskim W Bielsku - Białej fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Cztery nominacje do Złotych Masek dla Teatru Polskiego!

mat.pras.
Cztery nominacje do Złotych Masek dla Teatru Polskiego!

Wujaszek Wania


Cztery nominacje do Złotych Masek dla Teatru Polskiego!

La Mancza

Teatr Polski w Bielsku-Białej otrzymał nominacje do Złotych Masek – Nagrody Teatralnej Województwa Śląskiego za 2016 rok aż w czterech kategoriach!

Najbardziej doceniony przez członków Kapituły został „Człowiek z La Manczy” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, nominowany do nagród w trzech kategoriach: PRZEDSTAWIENIE ROKU, CHOREOGRAFIA (Jarosław Staniek) oraz AKTORSTWO - ROLA WOKALNO - AKTORSKA (Rafał Sawicki w roli tytułowej). Kolejną nominację otrzymał Maciej Preyer za SCENOGRAFIĘ do spektaklu „Wujaszek Wania” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Złote Maski 2017 w Teatrze Polskim W Bielsku - Białej
27 marca, w Międzynarodowy Dzień Teatru, w Teatrze Polskim odbędzie się wręczenie Złotych Masek – Nagrody Teatralnej za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej w 2016 roku. Zgodnie z tradycją laureat poprzedniej edycji jest gospodarzem w następnym roku, a za najlepszy spektakl województwa śląskiego w roku 2015 zostało uznane „Sześć wcieleń Jana Piszczyka” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, dlatego też tegoroczna uroczystość odbędzie się w Bielsku-Białej. Nagroda ta ma długą tradycję – od 1967 r. Złotymi Maskami nagradzały artystów teatru regionalne media oraz wojewodowie czterech województw: katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie. Uroczystość wręczenia Złotych Masek organizowana jest wspólnie z Województwem Opolskim, które przyznaje analogiczne nagrody. W czasie uroczystości w Teatrze Polskim odbędzie się także wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama