, piątek 18 września 2020
Czar czarki na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie
Nowym bohaterem okazała się strefa wypoczynku z ogródkiem, wysadzonym owcami, ziołami i warzywami. fot: Šimon HorákDodaj do Facebook

Czar czarki na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

ANITA KRAMARCZYK
Czar czarki na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

W przyjemnym i magicznym środowisku Wzgórza Zamkowego festiwal stworzył oazę spokoju dla wszystkich pokoleń, przyciągając w tym roku ponad 1000 uczestników. fot. Šimon Horák


Czar czarki na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie

Do uszu dolatywały uspokajające dźwięki gongów, pasjonujących rozmów o dalekich, herbacianych podróżach, hipnotycznych marokańskich bębnów, i odbijająca się echem od ścian rotundy gra muzyków na didgeridoo. fot. Šimon Horák

W dniach 5-6 lipca na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbyła się już 6. edycja Święta herbaty. Królową tego festiwalu była herbata, której, jak co roku towarzyszył niezastąpiony orszak: podróżników, muzyków, pasjonatów, smakoszy i degustatorów. W tym roku festiwal przyciągnął, jak dotychczas największą ilość uczestników, a jego nowym bohaterem okazała się strefa wypoczynku z ogródkiem, wysadzonym owocami, ziołami i warzywami.

Wokół Wzgórza roznosił się zapach kwitnących pomidorów i oregano, parzonej herbaty, wegańskich tortilli i smażonych warzyw. Do uszu dolatywały uspokajające dźwięki gongów, pasjonujących rozmów o dalekich, herbacianych podróżach, hipnotycznych marokańskich bębnów, i odbijająca się echem od ścian rotundy gra muzyków na didgeridoo. W przyjemnym i magicznym środowisku Wzgórza Zamkowego festiwal stworzył oazę spokoju dla wszystkich pokoleń, przyciągając w tym roku ponad 1000 uczestników.

Święto herbaty zostało poprzedzone w tym roku tygodniem warsztatów dla dzieci, czyli tzw. "Świętkiem herbaty" - warsztaty i degustacje herbaciane dla najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem okolicznych szkół i przedszkoli. Tydzień stanowił jednak przedsmak bogatego programu festiwalowego, gdyż na gości festiwalowych czekało ponad 50 zaplanowanych wydarzeń: 9 herbacianych degustacji herbat chińskich, żółtych czy Yerba Mate, a nawet herbacianego piwa, 12 koncertów - od tradycyjnych brzmień etnicznych instrumentów, przez saharyjskiego bluesa do współczesnej elektroniki, 8 wykładów podróżniczych, w trakcie których można było m.in. zanurzyć się w opowieściach o azjatyckich krainach, 24 warsztaty - bębniarskie, taneczne, teatralne, jogi śmiechu, gotowania, albo prasowania herbaty czy też fotografowania i wiele innych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek i umiejętności.

Można było także porozmawiać z "Żywymi książkami" oraz zapoznać się z oryginalną i różnorodną ofertą wyrobów na licznie zgromadzonych stoiskach. Na uczestników festiwalu czekały m.in. ekskluzywne i egzotyczne herbaty, wyśmienite jedzenie, wyjątkowa odzież oraz ręcznie robiona biżuteria i dodatki, a także wyroby ceramiczne i naturalne kosmetyki.

- Głosy podziękowań, uznania oraz wyrażone chęci dalszej współpracy, a także tych, którzy chcieliby się włączyć w przygotowania kolejnej edycji, utwierdzają nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że warto, że kolejny festiwal będzie jeszcze lepszy - podkreśla dyrektor programowa Mariola Kluzova. I dodaje: - Festiwal tworzą ludzie z pasją. W rozmowach z organizatorami zawsze pada jedno stwierdzenie: włożyliśmy serce w naszą pracę. Może dlatego jest ten festiwal taki wyjątkowy. Może dlatego tak przyciąga z roku na rok coraz większą ilość uczestników?

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama