, niedziela 19 lipca 2020
Coraz bliżej do otwarcia strumieńskiego Betlejem
Pierwszy mieszkaniec już rozgościł się w zagrodzie - to jelonek Rudolf, który mieszka przy parafii od października. fot: UM StrumieńDodaj do Facebook

Coraz bliżej do otwarcia strumieńskiego Betlejem

JM
Już od 22 grudnia do 12 stycznia dostępne dla zwiedzających będzie "Strumieńskie Betlejem" przy Sanktuarium Świętej Barbary w Strumieniu. Goście będą mogli zobaczyć stajenkę codziennie od godz. 8.00 do godz. 21.00.

Tegoroczna szopka stanie na parafialnym placu już po raz siódmy. Tradycyjnie od października zbierana była słoma na pokrycie dachów. W pracach uczestniczy spora grupa mieszkańców. Kolejnym etapem działań było przywiezienie choinek, ustrojenie jedliną i ogrodzenie całości. - Do wykonania pozostały prace elektryków związane z podświetleniem i ociepleniem szopki. Przygotowane zostały już żłoby dla zwierząt - informuje strumieński magistrat.

Wśród zwierząt, które będzie można zobaczyć w tegorocznej szopce, znajdzie się oczywiście wielbłąd Czesio, osioł, po raz pierwszy wół, a także konie, kucyki, jeleniowate daniele, jelenie, muflony i ptaki. Pierwszy mieszkaniec już rozgościł się w zagrodzie - to jelonek Rudolf, który mieszka przy parafii od października.

Tradycyjnym elementem "Strumieńskiego Betlejem" jest żywa Święta Rodzina, w którą w trakcie Świąt Bożego Narodzenia wcielają się rodziny z parafii.

W Święto Trzech Króli mieszkańcy zgromadzą się na rodzinnym kolędowaniu, w programie przygotowano występy grup teatralnych dzieci i młodzieży.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

szkoda że Rudolf nie ma czerwonego nosa

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama