, poniedziałek 6 kwietnia 2020
Cieszyn: Zważ swoją odwagę!
Czy w ogóle w codziennym zabieganiu zastanawiamy się ile mamy w sobie odwagi? Czy potrafimy stanąć naprzeciw wyzwaniom i lękom, czy raczej przed nimi uciekamy? Na te i inne pytania postanowili odpowiedzieć, a raczej zmobilizować nas do refleksji studenci Uniwersytetu Śląskiego.  fot: www.pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: Zważ swoją odwagę!

UM
Cieszyn: Zważ swoją odwagę!

Już jutro, 12 lutego od godz.11:00 w Cieszynie można będzie zważyć swoją odwagę. To nowe działanie grupy studentów z Uniwersytetu Śląskiego.

Czy w ogóle w codziennym zabieganiu zastanawiamy się ile mamy w sobie odwagi? Czy potrafimy stanąć naprzeciw wyzwaniom i lękom, czy raczej przed nimi uciekamy? Na te i inne pytania postanowili odpowiedzieć, a raczej zmobilizować nas do refleksji studenci Uniwersytetu Śląskiego.
- Pół roku temu rozpoczęliśmy pracę pod hasłem ODWAGA. Rozmawialiśmy, stawialiśmy sobie trudne pytania, wyobrażaliśmy sobie różne zachowania, wykonywaliśmy przedziwne ćwiczenia, krążyliśmy wokół życia, literatury, polityki i sztuki żeby zrekonstruować tę cnotę, odróżnić ją od innych wartości stawianych w słowniku synonimów z nią na równi – mówią organizatorzy wydarzenia.

- Planując wspólne działanie w przestrzeni publicznej, wraz z uciekającymi tygodniami przeznaczonymi na przygotowanie, towarzyszyło nam uczucie niepewności. Im więcej godzin rozważań było za nami tym mniej potrafiliśmy o odwadze powiedzieć. Zacięliśmy się na poziomie badania, kiedy się może wydarzyć, czyli wtedy, kiedy wiemy, że boimy się, lękamy, jesteśmy przerażeni, ale idziemy dalej albo uciekamy- podkreślają studenci

Odpowiedzmy wszyscy na fundamentalne pytania:
Czy odwagę można posiadać? Czy urodziliśmy się odważni albo słabi?

Odwagę można miewać, ale jaka ona jest można będzie sprawdzić ważąc w różnych miejscach Cieszyna nasze lęki. Jednostką miary będą nasiona roślin, dzięki czemu można będzie zasiać zważoną odwagę i czekać na ich zakorzenienie.

Przyjdź i zważ swoją odwagę!

12 lutego 2020, w godz.11.00-13.00 odbędą się działania w przestrzeni publicznej Cieszyna po nazwą „Odważnik”, w miejscach:
ul.Zamkowa tuż przy moście granicznym, ul. Głęboka-wnęka po kiosku RUCHu, obok banku PKO. , Galeria Stela - między Empikiem a Bankiem PKO, Szpital Śląski - wejście główne.
Całe wydarzenie transmitowane będzie w witrynie Biblioteki Miejskiej (ul.Głęboka 15) oraz na facebooku.

Kuratorka działań: dr hab Joanna Wowrzeczka
Artystki/artyści: Maria Bugdol, Wiktoria Domin, Patrycja Gołębiewska, Jarosław Kuś, Hanna Kruczak, Angelika Lorek, Martyna Malitowska, Joanna Pierchała, Krzysztof Pilecki, Gabriela Podosek, Barbara Smolana, Angelika Zajdlic, Kateryna Ziulkowska

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama