, wtorek 11 sierpnia 2020
Cieszyn: XXIX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny
Koncert inauguracyjny w Cieszynie podczas minionej edycji MSFF. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: XXIX Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

W najbliższych dniach ulice Cieszyna zatętnią muzyką, śpiewem i tańcem. Od 20 do 28 sierpnia serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny.

Celem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest promocja różnych kultur świata wśród mieszkańców m.in. Istebnej, Brennej, Ustronia, Cieszyna, Katowic i Chorzowa. Jest to jedyna tak duża impreza folklorystyczno-kulturalna w regionie przygotowana przez środowisko akademickie.

Festiwal organizowany jest od 1979 roku. Jego gospodarzem każdego roku jest działający przy Uniwersytecie Śląskim Studencki Zespół Pieśni i Tańca Katowice. Od 2006 roku ścisłym partnerem imprezy jest miasto Cieszyn. Współorganizacją tego wydarzenia z ramienia miasta zajmuje się od samego początku Wydział Kultury przy udziale Teatru im. A. Mickiewicza oraz ZpiT Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej.

W ramach Festiwalu odbędą się nie tylko kameralne i plenerowe koncerty, ale także prezentacje zespołów i barwne korowody. Niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczą grupy z Argentyny, Armenii, Bułgarii, Czarnogóry, Indii, Słowacji, Słoweni, Ukrainy, Zimbabwe oraz Polski. Zapraszamy wszystkich do tej niezwykłej folklorystycznej wędrówki po nieznanych zakątkach świata.

Pełny program Festiwalu tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama