, piątek 16 kwietnia 2021
Cieszyn: W Parostatku warsztatów w bród
Laboratorium Parostatku to warsztaty, podczas których dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami i doświadczają świata. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: W Parostatku warsztatów w bród

Cieszyn: W Parostatku warsztatów w bród

Mała Akademia Kulinarna, czyli warsztaty „W cztery strony świata” są kontynuacją podróży kulinarnych po całym świecie, fot. mat.pras.


Cieszyn: W Parostatku warsztatów w bród

Klub Młodych Stolarzy to ropozycja dla wszystkich amatorów strugania, wiercenia, szlifowania, wbijania gwoździ, robienia wiórów i pracy z drewnem, fot. mat.pras.

Centrum Warsztatowe Parostatek w Cieszynie woduje w nowym sezonie pod hasłem zróżnicowanych warsztatów dla dzieci i młodzieży. Obecnie trwa nabór do grup zajęciowych.

W pierwszym semestrze, czyli od października 2014 r. do stycznia 2015 r., w Parostatku odbędą się trzy rodzaje warsztatów: Mała Akademia Kulinarna, Klub Młodych Stolarzy oraz Laboratorium Parostatku.

Mała Akademia Kulinarna, czyli warsztaty "W cztery strony świata” są kontynuacją podróży kulinarnych po całym świecie. Prowadzący mają pomysły na nowe potrawy i przygody.

Każde zajęcia to prezentacja i krótka opowieść o kuchni regionu, praca grupowa i indywidualna nad przygotowaniem dań, okraszona ciekawostkami, przydatnymi trikami w kuchni i opowieściami o kulinariach. Podczas warsztatów dzieci poznają kuchnię krajów Europy, Azji, Afryki, Australii, obu Ameryk oraz potrawy świąteczne tradycyjnej kuchni Śląska Cieszyńskiego. A wszystko, co ugotują - zjedzą.

Warsztaty kulinarne poprowadzą: Kinga Kochaniewicz - z wykształcenia pedagog i instruktor terapii zajęciowej. Zarówno prywatnie, jak i zawodowo lubi spędzać czas z dziećmi, tworząc razem coś ciekawego i dobrze się bawiąc. Jeżeli później wytwory tego działania można zjeść, tym lepiej. Cieszy ją wymyślanie dań, tworzenie czegoś z niczego i obserwowanie m.in. dzieci, gdy próbują nowych smaków, a także Michał Kochaniewicz - pasjonat kulinariów, bloger kulinarny, któremu zdarzyło się też tworzyć rubrykę kulinarną w lokalnej gazecie. Swoje umiejętności i pasję miał okazję doskonalić, m.in. uczestnicząc w zajęciach w Akademii Kurta Schellera. Prywatnie ojciec trójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas w kuchni, świetnie się bawiąc.

Mała Akademia Kulinarna to całoroczny program dla początkujących, jak i średniozaawansowanych smakoszy. Zajęcia odbywają się w dwóch 20-osobowych grupach: dla dzieci młodszych i starszych. Liczba miejsc ograniczona. (Grupa młodsza - dla dzieci w wieku 6-10 lat, 2 warsztaty w miesiącu, czas trwania - 1,5 godz., czwartek: 16:30-18:00; cena za m-c: 90 zł. Grupa starsza - dla młodzieży w wieku 11-15 lat, 1 warsztat w miesiącu, czas trwania - 2 godz., czwartek: 16:30-18:30; cena za m-c: 50 zł).

Klub Młodych Stolarzy to warsztaty stolarskie dla dzieci i młodzieży. Propozycja dla wszystkich amatorów strugania, wiercenia, szlifowania, wbijania gwoździ, robienia wiórów i pracy z drewnem. Wszystkich, bo Klub Młodych Stolarzy to zajęcia dla dziewczyn i chłopców.

Na warsztatach pod okiem instruktorów uczestnicy uczą się podstawowych umiejętności w pracy z drewnem i bezpiecznego używania ręcznych narzędzi stolarskich. Pracują nad indywidualnymi projektami, stawiając przy tym na współpracę i dzielenie się. Podczas zajęć powstają zabawki, karmniki, małe meble i inne cuda z drewna. Warsztaty zaczynają się od prostych konstrukcji, by w miarę rozwoju przejść do coraz bardziej skomplikowanych projektów, według własnych potrzeb i wyobraźni.

Warsztaty stolarskie poprowadzi dwoje instruktorów. Marek Malesza - instruktor terapii zajęciowej, etnolog. Pracy z drewnem doświadczał w szerokim zakresie jego zastosowania - na budowach, w warsztacie snycerskim, w stolarni. Brał udział w warsztatach rzemieślniczych organizowanych przez Zamek Cieszyn, na których nauczycielami byli mistrzowie fachów: ciesielskich, stolarskich, szyndzielarskich; ukończył kurs stolarstwa ludowego w Akademii Łucznica. Doświadczenie w pracy z ludźmi i przekazywaniu im nabytych umiejętności szlifuje na co dzień jako instruktor pracowni techniki w Warsztacie Terapii Zajęciowej i jako instruktor koszykarstwa (wiklina) podczas zajęć realizowanych dla Stowarzyszenia Serfenta.

Anna Pillar - pedagożka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Studium Terapii przez Sztukę w Krakowie, uczestniczka wielu kursów z zakresu rzemiosła. Pasjonatka rękodzieła i jego praktycznego zastosowania. W tym temacie realizuje się zawodowo, pracując zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

Klub Młodych Stolarzy to całoroczny program dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników konstruowania. Zajęcia odbywają się w dwóch 12-osobowych grupach. Liczba miejsc ograniczona. (Grupa młodsza - dla dzieci w wieku 6-10 lat, 2 warsztaty w miesiącu, czas trwania - 1 godz., środy: 16:30-17:30; cena za m-c: 60 zł. Grupa starsza - dla młodzieży w wieku 11-15 lat, 2 warsztaty w miesiącu, czas trwania - 1,5 godz., środy: 16:30-18:00; cena za m-c: 90 zł).

Laboratorium Parostatku to warsztaty, podczas których dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami i doświadczają świata. Warsztaty opierają się na twórczych zabawach plastycznych, zagadkach i eksperymentach, obserwacjach w naturze i ćwiczeniach dramowo-ruchowych.

Zajęcia są prowadzone za pomocą technik aktywnych, dzieci samodzielnie odkrywają wiedzę i przeprowadzają doświadczenia. Warsztaty w Laboratorium pobudzają wrodzoną kreatywność dzieci i rozwijają kompetencje społeczne, oprócz pracy indywidualnej uczestnicy wykonują zadnia w zespole i uczą się współpracy.

Laboratorium Parostatku poprowadzą: Anna Pillar oraz Anna Falkiewicz - pedagożka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, stypendystka Akademii Pedagogicznej w Graz (Austria). Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum, uczestniczyła w wielu kursach (m.in. prowadzenie zajęć metodą dramy, edukacji ekologicznej). Pasjonuje się komunikacją bez przemocy, edukacją demokratyczną, prywatnie mama dwuletniego Igorka.

Zajęcia Laboratorium Parostatku odbywają się w dwóch 16-osobowych grupach. Liczba miejsc ograniczona. (Grupa najmłodsza - dla dzieci w wieku 4-6 lat, 2 warsztaty w miesiącu, czas trwania - 1 godz., poniedziałki: 16:30-17:30; cena za m-c: 50 zł. Grupa młodsza - dla dzieci w wieku 6-10 lat, 2 warsztaty w miesiącu, czas trwania - 1,5 godz., poniedziałki: 16:30-18:00; cena za m-c: 75 zł).

Zapisy na warsztaty i udzielanie informacji są pod numerami telefonu: 539 988 992, 539 988 995 lub adresem mailowym: kokpit@parostatek.com.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama