, środa 24 kwietnia 2024
Cieszyn: Spotkanie z Arturem Domosławskim w Świetlicy Krytyki Politycznej
"Wykluczeni" to wielka panorama globalnego Południa i zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji. Przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych. Autor sięga po historie z różnych kontynentów i dekad, odsłaniając głębokie źródła współczesnej wędrówki ludów. fot: ARC SPOT



Dodaj do Facebook

Cieszyn: Spotkanie z Arturem Domosławskim w Świetlicy Krytyki Politycznej

MB/MAT.PRAS.
Zwiedził Amerykę Łacińską, Afrykę, Bliski Wschód, Azję i napisał niezwykłą książkę o mieszkańcach gorszego świata, często nazywanych globalnym Południem. Artur Domosławski, dziennikarz i reporter będzie gościem najbliższej debaty w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie 19 maja o godz. 18.00.

Spotkanie z Arturem Domosławskim zostanie poprowadzone wokół jego niedawno wydanej książki "Wykluczeni". Domosławski to dziennikarz i reporter, absolwent wiedzy o teatrze PWST w Warszawie. Autor znany szczególnie z biografii „Kapuściński non-fiction”, „Gorączki latynoamerykańskiej” czy „Śmierci w Amazonii”. Rozmowę poprowadzi Jakub Dymek, dziennikarz, publicysta, nominowany do Grand Press.

W dniu debaty będzie okazja do rozmowy z autorem, a także zakupu książki „Wykluczeni”. Nad tym wyzwaniem reporterskim Domosławski spędził około dwadzieścia lat. "Wykluczeni" to wielka panorama globalnego Południa i zbiorowy portret ludzi bez głosu i reprezentacji. Przegranych, poniewieranych i wydziedziczonych. Autor sięga po historie z różnych kontynentów i dekad, odsłaniając głębokie źródła współczesnej wędrówki ludów.

W lekturze tej książki nie chodzi jednak tylko o przyglądanie się, o dreszcz przerażenia, a nawet o odruch empatii. Domosławski nie jest sentymentalny i nie pozwala na naiwną lekturę. Nieszczęścia jakie dotykają bohaterów jego opowieści nie są jakimś „obiektywnym” zrządzeniem losu, lecz skutkiem decyzji prześladowców, a także politycznych i ekonomicznych interesów tych wszystkich, którzy na dokonujące się na ich oczach dramaty patrzą i milczą. Czy w historiach z tamtego świata nie odnajdziemy czasem naszych śladów?

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Igor Miecik też dostał Grand Press. Tak tylko przypominam.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama