, poniedziałek 26 sierpnia 2019
Cieszyn: Rusza Mała Akademia Kulinarna
Mała Akademia Kulinarna to nowa aktywność w Centrum Warsztatowym Parostatek, które postanowiło zadbać o umiejętności kulinarne małych cieszynian. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Cieszyn: Rusza Mała Akademia Kulinarna

ARTYKUŁ PROMOCYJNY
Poznawanie kuchni świata, przygotowywanie niesamowitych potraw i półtorej godziny smakowitej zabawy - tak będzie wyglądał najbliższy czwartek w Centrum Warsztatowym Parostatek. Wszystko dlatego, że rusza Mała Akademia Kulinarna, która wychowa nowe pokolenie cieszyńskich kucharzy. Na pierwszy ogień mali warsztatowicze wezmą kuchnię azjatycką.

Mała Akademia Kulinarna to nowa aktywność w Centrum Warsztatowym Parostatek, które postanowiło zadbać o umiejętności kulinarne małych cieszynian. Pierwsza edycja Akademii rusza w marcu, a zakończy się w czerwcu. Podczas każdych zajęć dzieci pod okiem Michała Kochaniewicza przygotują trzy wyśmienite dania: przystawka, danie główne oraz deser. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

- Naszą podróż kulinarną zaczniemy od Dalekiego Wschodu i na pierwszym spotkaniu odwiedzimy Azję. Dowiemy się, czym różnią się sajgonki od spring-rollsów, jakie są rodzaje sushi i ile ziarenek ryżu powinno być w jednym nigiri. Spróbujemy swoich sił w jedzeniu pałeczkami i oczywiście będziemy wspólnie gotować - przyrządzimy przystawkę, danie głównie i deser - wszystko pięknie wyglądające, pachnące Azją no i... pyyyyyszne!!!! - mówi Michał Kochaniewicz, prowadzący warsztaty.

Zostały ostatnie trzy miejsca w Małej Akademii Kulinarnej. Udział w niej mogą wziąć dzieci w wieku 6-13 lat. Zapisy oraz więcej informacji pod numerem telefonu: 539 988 995.

Michał Kochaniewicz

Pasjonat kulinariów, prowadzi vloga poznajemy.com o kuchni cieszyńskiej oraz bloga kulinarnego oliveandflour.blogspot.com, współtworzył i redagował rubrykę kulinarną "Szef kuchni poleca" w lokalnej gazecie. Swoje umiejętności miał okazję doskonalić między innymi uczestnicząc w zajęciach w Akademii Kurta Schellera. Wielokrotnie prowadził warsztaty oraz pokazy kulinarne dla dzieci i dorosłych. Prywatnie ojciec trójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas w kuchni, wspólnie gotować oraz odkrywać smaki charakterystyczne dla różnych części świata.

Centrum Warsztatowe Parostatek

Centrum Warsztatowe Parostatek działa od listopada ubiegłego roku. Jest miejscem, w którym organizowane są warsztaty w bardzo szerokim zakresie. Od rozwoju osobistego, przez ekologię i rękodzieło, na kulinarnych oraz ogrodniczych kończąc. Zarówno dla dorosłych i dla dzieci. Centrum Warsztatowe Parostatek, Cieszyn, Zamkowa 1 (budynek byłego przejścia granicznego).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama