, piątek 28 luty 2020
Cieszyn: „Rozmowy przy zbieraniu borówek”
Dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w spektaklu w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego zabierają widzów na górski szlak, do Istebnej czy na Baranią Górę. fot: Rafał SolińskiDodaj do Facebook

Cieszyn: „Rozmowy przy zbieraniu borówek”

MB
Już 29 lipca o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie (ul. Zamkowa 1) odbędzie się widowisko teatralne „Rozmowy przy zbieraniu borówek” w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego. Wstęp na spektakl jest wolny.

Widowisko teatralne „Rozmowy przy zbierania borówek” przenosi nas w Beskidy 2016 roku, gdzie toczy się konflikt na tle różnic w postrzeganiu świata i przeżywania wędrówki - zarówno samotnej, jak i tej wspólnej, z innymi ludźmi. Dzieci z O!Świetlicy Krytyki Politycznej w spektaklu w reżyserii Bogusława Słupczyńskiego zabierają widzów na górski szlak, do Istebnej czy na Baranią Górę. Na ich drodze pojawiają się dzikie koty, sowy przecinające drogę i... auta.

„Rozmowy przy zbieraniu borówek” to również historia o ludziach gór, takich jak Jerzy Kukuczka czy 17-letni żołnierz, pochowany w beskidzkim lesie. - Przygody dzieci są magiczne i tajemnicze jak nocna wyprawa na Gańczorkę, śpiew ptaka w ciemności, szum strumyka w drodze na Karolówkę - zapraszają organizatorzy z O!Świetlicy Krytyki Politycznej z Cieszyna.

Działanie finansowane jest w ramach projektu „Teatr W Ruchu” dofinansowanego z programu „Lato w teatrze 2016” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Przedstawienie „Rozmowy przy zbieraniu borówek” powstało w oparciu o wyprawę z dziećmi z Cieszyna w Beskidy, podczas której poznawały nowe miejsca przy użyciu narzędzi i technik teatralnych.

W spektaklu zagrają „na żywo” „Wałasi” - kapela wykonująca tradycyjną muzykę Beskidów oraz własne kompozycje inspirowane naturą i górskimi krajobrazami. Za scenariusz odpowiada Bogusław Słupczyński, zdjęcia i multimedia przygotował Rafał Soliński. Aktorami „Rozmów przy zbieraniu borówek” są dzieci i młodzież z O!Świetlicy Krytyki Politycznej (Natalia Puzoń, Aleksandra Podżorska, Patrycja Kowalska, Dominika Brejza, Oliwia Kral, Natalia Marek, Patrycja Kral, Laura Kacyrz, Kacper Kacyrz, Patryk Nowosadko, Patryk Tomaszewicz, Paulina Tomaszewicz, Iwona Żur, Natalia Brejza, Bartek Moik).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama