, poniedziałek 6 lipca 2020
Cieszyn: Radosne pożegnanie organów w kościele Jezusowym
Akcja "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego” wystartowała w maju 2012 roku. Dzięki zaangażowaniu organizatorów projektu oraz wsparciu sympatyków akcji udało się zebrać środki pozwalające na rozpoczęcie remontu. fot: Ilona BorutaDodaj do Facebook

Cieszyn: Radosne pożegnanie organów w kościele Jezusowym

MB/MAT.PRAS.
W parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie odbędzie się ostatni koncert przed rozpoczęciem kompleksowej renowacji zabytkowych organów Sauera w kościele Jezusowym.

Akcja "Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego” wystartowała w maju 2012 roku. Dzięki zaangażowaniu organizatorów projektu oraz wsparciu sympatyków akcji udało się zebrać środki pozwalające na rozpoczęcie remontu. Prace ruszą już w październiku br.

W niedzielę, 28 września, o godz. 19.00 w kościele Jezusowym odbędzie się symboliczne pożegnanie instrumentu, który w pełnej krasie zabrzmi dopiero jesienią 2016 roku. Podczas wieczornego koncertu wystąpi Wyższobramski Chór Kameralny pod dyrekcją Piotra Sikory oraz organista Paweł Seligman, duet, który od początku aktywnie wspiera akcję. Tym razem chór zaprosił do współpracy również znakomity zespół JeanPierre Band, który urozmaici program jazzowym brzmieniem. - Chcemy, aby pożegnalny koncert miał wyjątkowy i radosny charakter, stąd pomysł, aby zamienić nieco swoje role - zapowiadają organizatorzy.

Podczas zbliżającego się koncertu usłyszymy m.in.: "Tedeum” Charpentiera, "Eine kleine Nachtmusik” Mozarta, "Uwerturę do Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego czy fugę "Małą” g-moll Bacha. Paweł Seligman obok improwizacji na tematy klasyczne pokaże, jak muzyka organowa zmieniała się na przestrzeni wieków. Nie zabraknie również akcentów współczesnej muzyki rozrywkowej. Na zakończenie zabrzmi potężny finał z I Symfonii Organowej Louisa Vierne’a.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama