, piątek 16 kwietnia 2021
Cieszyn: Monika Sikora-Monkiewicz nowym dyrektorem Domu Narodowego?
Konkurs na stanowisko dyrektora COK „Dom Narodowy” formalnie jeszcze trwa. Jak wynika z ogłoszenia, oficjalne wyniki burmistrz Cieszyna ma przedstawić do 18 grudnia br. fot: FB/Łucja Beskid FolkDodaj do Facebook

Cieszyn: Monika Sikora-Monkiewicz nowym dyrektorem Domu Narodowego?

MB
Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” będzie miał nowego dyrektora - wybraną osobą w drodze przeprowadzonego konkursu jest Monika Sikora-Monkiewicz.

Jak dowiedzieliśmy się z dwóch źródeł, stery Domu Narodowego na najbliższą kadencję ma objąć Monika Sikora-Monkiewicz.

Monika Sikora-Monkiewicz na co dzień związana jest z Cieszynem, gdzie prowadzi własną agencję promocji i reklamy. Dodatkowo dwa lata temu wzięła udział w telewizyjnym show kulinarnym "Ugotowani”. - Na co dzień realizuje projekty kulturalne, reklamowe i promocyjne. Silna, uparta i konsekwentna w dążeniu do wyznaczonych celów. W ludziach ceni szczerość i pozytywną energię. Unika wampirów energetycznych, których natychmiast rozpoznaje. O sobie mówi: szalona, zwariowana i bardzo towarzyska - taki opis Moniki Sikory-Monkiewicz znajduje się na stronie internetowej tego show.

Konkurs na stanowisko dyrektora COK "Dom Narodowy” formalnie jeszcze trwa. Jak wynika z ogłoszenia, oficjalne wyniki burmistrz Cieszyna ma przedstawić do 18 grudnia br.

[Aktualizacja, 10.12.2015, godz. 11.30.]

Oficjalna informacja Urzędu Miejskiego o wyborze Moniki Sikory-Monkiewicz

Potwierdziły się nieoficjalne informacje w sprawie wyboru Moniki Sikory-Monkiewicz na stanowisko dyrektora COK "Dom Narodowy". Poniżej przedstawiamy komunikat naczelnika Wydziału Kultury UM Piotra Gruchela:

W ramach prowadzonego konkursu na stanowisko dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Dom Narodowy komisja konkursowa dokonała wyboru pani Moniki Sikory-Monkiewicz jako kandydatki na to stanowisko. Monika Sikora Monkiewicz jest magistrem sztuki, absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Jest wykwalifikowanym menadżerem kultury. Podnosiła swoje kompetencje w zakresie zarządzania kulturą poprzez szereg szkoleń m.in. „Przywództwo i zarządzanie w instytucjach kultury”, „Instytucje Kultury a samorządy terytorialne, uwarunkowania prawne, finansowe, technologiczne”, „Budowanie strategii rozwoju instytucji kultury w oparciu o kapitał społeczny”. Od wielu lat związana z Cieszynem jako przedsiębiorca, prowadząca działania menadżerskie w zakresie marketingu oraz kultury również na terenie Republiki Czeskiej. Prywatnie mężatka, 35 lat, kobieta wielu pasji, kreatywna, energiczna i ambitna.

Komentarze: (42)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ten artykuł brzmi, jakby był pisany na zamówienie. Żal

Pani Dyrektor w życiowej roli: klepiąca kotlety jak......
http://player.pl/programy-online/ugotowani-odcinki,133/odcinek-5,S05E05,...

demotywator chyba sądzi, że osoba o wysokiej kulturze osobistej, zwalnia a osoba mniej wrażliwa i ludzka, "ugotowana" i wampiryczna, jak pisze jeden z komentatorów, wchodzi na jej, dobrze i perspektywicznie zagospodarowane poletko? to - ja nie będę nic dementował, prostował i wyrażał własnego poglądu na tren temat, wobec takich niedorzecznych, chociaż pewnie dobrodusznych, naiwności - lepiej zadumać się nad dosyć jesiennymi i nierzadko minorowymi myślami - felietonu o wiecznym kopciuszku kulturalnym...Małgorzaty Bryl - i ożywić go własnymi, może jasnymi tonami - uwag i spostrzeżeń...?

Szanowny Panie Burmistrzu, Szanowni Państwo. Krótko. Proszę o kilka słów dotyczących osiągnięć nowej Pani Dyrektor COK u w Cieszynie w zakresie Osiągnięć w prowadzeniu ,zarządzaniu podobnym obiektem , z zakresu zarządzania obiektem jako bryły budowlanej , podstaw prawnych przy zawieraniu umów , czy też współpracy z Show Biznesem . Od wielu lat prowadzę rekrutacje na różne stanowiska -wiem ze pisać można wiele papier wszystko przyjmie- natomiast ważne są OSIĄGNIĘCIA. Z tego co wiem prowadziła pani 1-osobową Agencję Reklamową pt. wynajem bilbordów, kampanie wyborcze, lans do rady miasta- mało kto zna Panią -no chyba ,że z żenującego wystąpienia w UGOTOWANYCH -polecam obejrzeć ten odcinek, czy z roli diabła w spektaklu. Po takiej osobie jak PANI CECYLIA GASZ -PŁOŃSKA o wysokiej kulturze osobistej , wiedzy, zastępujemy / osobę nie z Cieszyna-ale odpowiednią/ kolejną osobą nie z Cieszyna...bez OSIĄGNIĘĆ ...mówimy o Kulturze....bez kultury. Wielu cennych ludzi wyjechało z Cieszyna , aby robić , realizować swoje pasje gdzie indziej, bo w Cieszynie się nie da. Czy takiej opinii chcemy??Czy takie zmiany, częste zmiany wychodzą na dobre??Cieszyn staje się miastem skostniałym, gdzie ważne są układy towarzysko-plotkarskie, a nie OSIĄGNIĘCIA!! Zastanówcie się Państwo nad decyzjami które podejmujecie...konsekwencje zbieramy i będziemy zbierać. Pani Cecylia pomagała małym grupom ,wspierała ich inicjatywy nie mówiąc o Festiwalach które dzięki zaangażowaniu Pasjonatów zaczęły nabierać coraz mocniejszego rozmachu na tym zyskiwał Cieszyn. Zastanówcie się Państwo komu są potrzebne co rusz zmiany ?? Kogo zastępujemy kim......czy aby na pewno Dobrego....lepszym???

A p. Gasz-Płońską ktokolwiek znał w Cieszynie wcześniej? Jeszcze jej mieszkanie fundowaliśmy.

P.Cecylia pomagała tylko sobie! Głównie przez nią nie ma już CST w Cieszynie.W większości zajęcia dla dzieci w Domu Narodowym są płatne, a potrafi zorganizować miejski festyn na rynku.Jak widać klakierzy byłego burmistrza nadal w formie.

Rzeczywiście, Płońska i "wysoka kultura osobista" !!! Zwłaszcza jak osobiście przyczyniła się do zniszczenia Teatru CST.
Panie Demotywator, czy wie pan ile środków zewnętrznych pozyskała Płońska w ostatnim roku? 20 tysięcy złotych. Dwoiła się i troiła aby pozyskać poparcie dosłownie kogokolwiek. Nigdy nie przedstawiła żadnego programu działalności. W środowisku ludzi kultury niezależnej była postacią śmieszną i groteskową.

Proszę szanownego Pana, wszyscy kandydaci byli lepsi (przynajmniej merytorycznie)od tej Pani ale chodzi o to ze pan burmistrz "marionetka" w rękach pis musi wybrać taką osobę jaką mu pisiory narzucą ot i cała prawda, no może jeszcze niejaki krzysztof h były peo teraz cis a pewnie wnieodleglej przyszlosci pis.

Z opisu wynika, że jedynym konkretem w działalności tej damy był udział w show kulinarnym "Ugotowani" dwa lata temu. Poza tym unika wampirów energetycznych, których natychmiast rozpoznaje. A przecież wśród kandydatów jest osoba, która w cuglach powinna taki konkurs wygrać: wieloletni dyrektor Instytutów Polskich w Pradze i Bratysławie, także przed laty bardzo dobry dyrektor Domu narodowego, tłumacz i poeta o znaczeniu co najmniej środkowoeuropejskim. Chodzi oczywiście o Zbigniewa Macheja.

Zbyt wiele sobie nie obiecuję, jednak:

Ewangelia wg św. Mateusza (Mt 7) mówi:

"Po owocach (pracy) ich poznacie".

Pan Ryszard chyba będzie ze mnie dumny ;)

Zbyt wiele sobie nie obiecuję, jednak:

Ewangelia wg św. Mateusza (Mt 7)

"Po owocach (pracy) ich poznacie".

Pan Ryszard chyba będzie ze mnie dumny ;)

Nie rozumiem podziału my-oni. Czasem przeraża mnie przekonanie o swojej wyższości cieszyniaków. Nie znam tej pani, ale liczę że została wybrana ze względu na to, że ma predyspozycje do zajmowanego stanowiska.

Haha, nie zazdroszcze pracownikom ..sama jest najwiekszym wampirem energetycznym jakiego znam. Ale moze dom kulturytego potrzebuje...

po samym zdjęciu można to wywnioskować....

kolejny werbus przy żłobie

...dla wszystkich czujących istot, pomyślności...(popr.)

różne są oblicza kultury - od promocyjno-reklamowego show, przesyconego fluidami "wiecznej, komercyjnej pomyślności", po tony oraz
barwy, bardziej powściągliwe, nasycone głębszą refleksją i rosnącą finezją (formy) - artystycznego wyrazu (przekazu)...rozkładanie akcentów, by jedna nie zdominowała drugiej, to wielka...sztuka ps "wysoka i niska kultura i sztuka"...to dosyć czytelne rozróżnienie (np J.S. Bach i disco-polo...)
- istotą kulturalnej i artystycznej aktywności są uniwersalne wartości, ich natura moralna oraz estetyczna, to esencja ludzkiego rozwoju wewnętrznego - zatem, upraszczając, źle jest - jeżeli kultura artystyczna miast rozwijać duchowo - edukować, usypia i ogłupia, utrzymując swych odbiorców /o współtwórcach-nie ma tutaj mowy/, w stanie - "rozpasanej, a-rozwojowej, konsumpcyjnej-stagnacji"...komercjalizacja i merkantylizacja kultury i sztuki, co widać gołym okiem - silne akcentowanie jej materialnego, konsumpcyjnego oblicza, jest jak odcinanie tlenu, utrzymującego
przy życiu jej najgłębszą, wrażliwą, (auto) soteriologiczną, naturę - zatem elastyczne, zachowywanie stosownych proporcji, między różnymi wymiarami/przejawieniami kultury i sztuki - to klucz do egzystencjalnej, wspaniałomyślnej dla wszystkich czujących pomyślności, pomyślności (przepraszam, za przydługawą analizę...) - Amen!

* soteriologia - ...szukaj...

hahaha podczas kampanii burmistrzowskiej i herok i macura zaklinali sie ze za ich kadencji bedzie koniec kolesiostwa. a tu hyc i na stoleczek w narodowym wskakuje dobra kolezanka heroka i kopcia. biada temu miastu. patrzcie cieszynioki coscie wybrali. cieszyn jest "ugotowany"

Ciekawi mnie jedna sprawa,a mianowicie rozliczanie godzin pracy p.Heroka przez pracodawcę czyli ZUS....o różnych godzinach widać p. Heroka po kawiarniach , czy każdy z nas też tak może wychodzić sobie z pracy i oficjalnie wysiadywać....chyba a nawet na pewno NIE. Dziś jestem PO jutro PIS ,to co jest wygodne w danym momencie dla "kariery" -zmieniamy kolory i ....jestem jak pajacyk. Układziki,pogaduszki itd.

Skoro pani brała udział w show "Ugotowani" to faktycznie nikt nie miał szans :) Hmmm...chyba, żeby to był uczestnik "Mam talent" lub statysta z "Ojca Mateusza". W jakim celu podajecie tych "Ugotowanych"? Czy ta pani wpisała to do swoich kwalifikacji?

Gratuluję wyboru Pani, której największym osiągnięciem jest udział w programie "Ugotowani". Teraz dopiero to się kultura w Cieszynie ugotuje (a raczej przypali). No i jeszcze robiła ulotki kandydatom z PIS-u. To wszystko tłumaczy...

Przykro patrzeć, jak kompetencje i wiedza innych kandydatów przegrały z układami, układzikami i kolesiostwem. Wychodzi na to, że Burmistrz nie ma pojęcia, jakie cechy i kompetencje powinien posiadać człowiek na kierowniczym stanowisku. Ale cóż on może o tym wiedzieć, skoro otacza się (pseudo)doradcami, a sam jest kukiełką w rękach miłościwie panującej nam partii.

Wstyd Panie Burmistrzu...

przepraszam - przeoczyłem...myślałem głównie o wysokonakładowym GZC /może też było...prawie nie czytam/ - zatem, zwracam honor... za pochopną krytykę... pamiętam - prezentację drużyny pana radnego - Krzysztofa Heroka w hotelu "Liburnia" i autoprezentację -sympatycznych, przejętych kandydatów...m.in. panią Monikę - serdecznie pozdrawiam...i, o ile, wybór się potwierdzi - życzę pomyślności!

I bardzo dobrze!

Nieeeeeee! A Robert? Tak liczyłam na jego kompetencje, wiedzę i doświadczenie! Cieszyn utracił niewyobrażalną szansę powrotu do normalności, a to mógł zapewnić tylko skoczowski działacz kultury! No nic, panie Robercie proszę się trzymać! Taki człowiek, nie wierze!!!

Podobno o kwalifikacjach tej Pani najlepiej może się wypowiedzieć poseł i senator niegdyś z PO a obecnie z PiS Tadeusz K., który wiele razy korzystał z usług jej agencji. Może by wszystkim przybliżył co też ta pani robiła i w czym jest taka dobra, że tak o nią zabiegał.

Pani Moniko GRATULUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawiedliwości stało się zadość. Wszyscy wiemy,że poprzedni konkurs przed trzema laty też wygrała Pani.
Doszukano się wtedy uchybień formalnych. Dziękujemy Panie Burmistrzu i Komisji konkursowej za uczciwa pracę.
Powodzenia Pani MonikoI

Kandydatka do Rady Miejskiej Cieszyna, okręg nr 3, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Heroka, pozycja 4

Rola diabła i węża w Jasełkach 2015 w Teatrze CST.

No cóż - fuzja z CIS - em zobowiązuje.

czy ktoś zna listę nazwisk,które kandydowały w konkursie? dlaczego media nie informowały o tym, na bieżąco - co, to zgaduj zgadula?

O wszystkim pisaliśmy na bieżąco, w tym także podaliśmy listę kandydatów http://gazetacodzienna.pl/artykul/kultura/cieszyn-10-kandydatow-walczy-o...

i znowu to samo...zza drzwi dochodzą głosy, nad czym radzą, ile jest kandydatów, etc, czy to strategiczna-wojskowa narada? po drodze, dowiaduję się, że pominięto III sektor, który reprezentowałby solidnie i solidarnie, nas obywateli Cieszyna /w reprezentację władz - moich żywotnych "kulturalnych interesów"- mało wierzę...kryterium samorządowe, np takie: "wygodny" /nam/- "niewygodny" - jest niestety wysoce - prawdopodobne,...nie - nie utyskuję, malkontencko, nie narzekam, tylko dzielę się, po prostu i po ludzku - obawami i wątpliwościami - mam też w zapasie sporo - pozytywnych myśli i oczekiwań, wiary w dobroć oraz...wyrozumiałość dla słabości /także własnych/ ludzi...jestem zawsze otwarty, widząc jasne strony, nawet najciemniejszych, przejawiających się złowieszczo, miejsc...jednak dystans towarzyszy mi, kiedy pragnienie chce wyrwać się zbyt idealistycznie - do przodu, wbrew realiom, znacznie niższych lotów...
obywatel-Cieszyn...

Krytyka Polityczna nie jest w niczym moim przedstawicielem.

a agencja pani Monkiewicz znac mozecie z zaslaniania cieszynskich zabytkow mega wielkimi szmatami. B R A W O, teraz zasloni daly DN

kulinarne szoł musiało dać wygraną. Kompetencje aż biją po oczach.

to strasznie seksistowski wynik!

rozumiem, że ...wróble ćwierkają...nic nie wiem o - kandydatce...rozumiem, z krótkiego anonsu, że porusza się poza...mijającą: groteskową maskaradą,unika...wampiriady i przygotuje nam soczyste, wielosmakowe, pożywne i zdrowe menu kulturalno-artystyczno-rozrywkowe - czekam niecierpliwie, na ostateczny wynik, tajnych przesłuchań... /niezależnie od urzędowego trybu,który wygodnie się
utarł...jestem zwolennikiem przesłuchań oraz całej procedury poznawczo-orzekającej - ale, gdy jest jawna...(zaskoczenie...?), np via
- ogłoszone wcześniej terminy spotkań z kandydatami,np w dużej sali Domu Narodowego - takie demokratyczne przesłuchania publiczne, którym każdy chętny mógłby się przysłuchać...cóż... - to zbyt dojrzałe, wysokie wymaganie, obdarzyć siebie,kandydatów i przyszłych
odbiorców,uczestników oraz współtwórców - kultury i sztuki, obdarzyć wszystkich, takim zaufaniem? hmmm...XXI wiek - problemy, konflikty,kryzys zaufania, demokracja w opałach, narodowcy i radykałowie u bram, a ja tu wyjeżdżam, z takim pomysłem.../...zatroskany i życzliwy obywatel...

Gratulacje dla Pani Moniki.Ale artykuły coraz mniej rzetelne. Gdzie informacje o wykształceniu Pani Moniki? O Osiągnięciach artystycznych? Na razie wynika z tego, że prawdopodobnie wygrała, bo prowadzi agencję reklamy i wystąpiła w TVN.

widocznie Pani Monika nie umie zadbać o autoreklame w sieci...
hmmm chyba że chce aby wlaśnie tak ją ludzie postrzegali

Pani Monika bardzo dba o autoreklamę w sieci. na przyklad takie mocno erotyczne swoje zdjecie ktore dlugo wisialo na jej profilu na facebooku a teraz nagle zniknelo

No i fajnie - Pan Z. Machej, i Pan B. Dziadzia rozumiem mieli zdecydowanie mniejsze doświadczenie w działalności w obszarze kultury.

NO CHYBA KTOS SOBIE JAJA ROBI??????

Gratulacje Pani Moniko,

Wierzę, że Pani energia udzieli się obecnym pracownikom COK-u.
Mam nadzieję, że wszelkie decyzje kadrowe odnoszące się do pracowników merytorycznych będą klarowne i przejrzyste,a ewentualne nabory będą przebiegały na zasadzie konkursu, a nie przez mianowanie.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama