, piątek 21 luty 2020
Cieszyn będzie należał do studentów
W terminie od 21 do 22 maja po raz kolejny odbędą się Cieszynalia – to wyjątkowy czas dla studentów w roku akademickim. fot: arch. GCDodaj do Facebook

Cieszyn będzie należał do studentów

DR
W najbliższych dniach studenci z Cieszyna nie będą myśleć o zbliżającej się sesji. W terminie od 21 do 22 maja po raz kolejny odbędą się Cieszynalia – to wyjątkowy czas dla studentów w roku akademickim. Tym razem impreza przeniesie uczestników w klimat PRL-u. Natomiast zaraz później, bo już 22 maja ruszy V Przegląd Twórczości Studentów A Rt+. Potrwa on do 25 maja.

Tegoroczne Cieszynalia wystartują 21 maja o godz. 12.00 w akademiku Uśka, gdzie przygotowany zostanie Escape Room. O godz. 17.00 na auli UŚ Cieszyn odbędzie się tradycyjna już gala rozdania Oskarusi 2019 dla najlepszych, zdaniem studentów, wykładowców. Na wieczór, na godz. 19.30 zaplanowano Jam Session w Klubie Panopticum.
W środę 22 maja również w akademiku Uśka otwarty będzie Escape Room (12.00 – 20.00). Później od godz. 17. 00 centrum wydarzeń przeniesie się na Scenę pod DNSem – tam odbędą się koncerty VHS, Coals, Bownik i Sonbird. Cieszynalia zakończą się Afterem w Klubie Panopticum (21.00).

Zaraz po Cieszynaliach, 22 maja, ruszy V edycja Przeglądu Twórczości Studentów A Rt+ pod hasłem „Kontrasty”. Do inicjatywy zostały zaproszone inne uczelnie artystyczne, a tegoroczna edycja ma być konfrontacją działań różnych środowisk akademickich, które wymienią się swoimi doświadczeniami.
Przegląd ma pobudzić Cieszyn żywą sztuką młodych, a także utorować drogę studentom chcącym zaistnieć w aktywności twórczej. Tym razem studenci Wydziału Artystycznego wraz ze społecznością A Rt+ zamierzają również wcielić w życie założenia Uchwały Krajobrazowej. Inicjatywa ta ma na celu walkę ze szpecącymi reklamami, które coraz skuteczniej zakrywają piękno miasta. W terminie od 22 do 25 maja odbywać się będą liczne warsztaty, wystawy, a towarzyszyć im będą imprezy muzyczne.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama