, wtorek 9 marca 2021
Cieszyn: 5 września - Narodowe czytanie
Lekturą tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA będzie dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.  fot: pixabay.plDodaj do Facebook

Cieszyn: 5 września - Narodowe czytanie

red.mat.pras.
Cieszyn: 5 września - Narodowe czytanie

W dniu 5 września br. Biblioteka Miejska w Cieszynie po raz kolejny będzie organizatorem kulturalnego przedsięwzięcia pod nazwą „NARODOWE CZYTANIE W CIESZYNIE”, w ramach ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej edycji NARODOWEGO CZYTANIA będzie dramat „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Uroczyste otwarcie imprezy odbędzie się o godz. 10:00, przed siedzibą Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. W programie naszego lokalnego przedsięwzięcia, zawarliśmy m.in.: 2 wykłady tematyczne: „Dywanik Słowackiego” Katarzyny Słupczyńskiej oraz „Cieszyn w czasach Słowackiego” Ireny French, , zaś oprawę artystyczną wydarzenia stanowić będzie „Balladyna na głosy i gitarę” – fragmenty dramatu J. Słowackiego w interpretacji Małgorzaty Pikus i Bogusława Słupczyńskiego z muzyką Krzysztofa Gawlasa. Motywem przewodnim Narodowego Czytania będzie tradycyjnie głośne czytanie przez mieszkańców - w tym roku fragmentów „Balladyny”. W tym czasie dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastyczno-literackich pt. „Chochlikowo”, które odbędą się w Oddziale dla dzieci.

Z kolei na godz. 14:00 Biblioteka zaprasza mieszkańców do Parku Pokoju na rodzinne warsztaty kulinarne pn. „Jak smakował polski romantyzm?”, podczas których będą przyrządzane potrawy z przełomu XVIII i XIX w., wsłuchując się w teksty czołowych polskich romantyków. Przewodniczką po kuchni polskiej będzie Anna Maksymowicz z Muzeum Rozproszonego w Łodzi.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona! Bezpłatne wejściówki na „kulinarną przygodę” będzie można odebrać w dniach 1-4 września br. w Oddziale dla dzieci Biblioteki Miejskiej w Cieszynie przy ul. Głębokiej 15.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Do słuchania…, gotowania…, a nade wszystko do głośnego czytania baśniowego dramatu, wciąż aktualnego, mówiącego o żądzy władzy i złu natury ludzkiej. Na odważnych Czytelników czekać będą atrakcyjne nagrody i upominki! – podsumowują organizatorzy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama