, piątek 19 kwietnia 2024
Chór Lutnia ze Strumienia nagrał płytę
Płyta będzie zawierała 6 utworów sakralnych różnych kompozytorów, niespodzianką będzie utwór Omnia nuda et perta, który LUTNIA nagrała razem ze Stanisławem Soyką.  fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Chór Lutnia ze Strumienia nagrał płytę

AK
Chór Mieszany Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia im. Jana Orszulika w Strumieniu nagrał płytę. Jeden utwór na płycie nagrany został z udziałem Stanisława Soyki.

Trzy listopadowe dni poświęcone na nagranie muzyki sakralnej przyniosły pożądane efekty. Akustyka Kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Zbytkowie, bo tam nagrywano materiał, doświadczenie realizatora dźwięku, Krzysztofa Gawlasa oraz zaangażowanie chórzystów i dyrygenta pozwoliło nagrać kawał dobrej muzyki chóralnej przez chór LUTNIA ze Strumienia.

Płyta będzie zawierała 6 utworów sakralnych różnych kompozytorów, niespodzianką będzie utwór Omnia nuda et perta, który LUTNIA nagrała razem ze Stanisławem Soyką. W wydanie płyty mocno zaangażowało się studio g Dagmary i Mariusza Gruszków.

Powstałe wydawnictwo, na okres zbliżających się świąt, posłuży jako podarunek chóru dla wszystkich ludzi i podmiotów gospodarczych wspierających LUTNIĘ, w późniejszym czasie będzie muzyczną reklamą Strumienia rozdawaną przy okazji promocji miasta i chóru. Płyta będzie rozdawana bezpłatnie, przechowywana w siedzibie Towarzystwa oraz w dziale promocji Ośrodka Kultury w Strumieniu.

Płyta została nagrana dzięki realizacji projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dzięki kilku etapom programu odbyły się próby i warsztaty pod okiem czterech instruktorów, które pozwoliły 30-sto osobowej grupie chórzystów na szybkie opanowanie nowego repertuaru oraz indywidualną pracę nad emisją głosu. Warsztaty te miały nieocenione znaczenie, gdyż umożliwiły przygotowanie się Chóru do koncertu w Godziszce, który towarzyszył Międzynarodowemu Festiwalowi Gaude Cantem w Bielsku-Białej. Do prowadzenia prób zostali zaproszeni wykwalifikowani instruktorzy, będący ekspertami w dziedzinie muzyki chóralnej i wokalnej. Krzysztof Wójtowicz, Katarzyna Kasprzyk, Gabriela Wąchała oraz dyrygent Chóru - Barbara Garus pracowali indywidualnie i sekcyjnie z 30-sto osobową grupą. Dzięki dofinansowaniu nie tylko zakupiono nowe stroje dla członków chóru, ale również rejestrator dźwięku, który umożliwił realizację finalnego przedsięwzięcia, czyli sesję nagrań oraz wydanie płyty.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tak, zdjęcie jest z koncertu, a nie z nagrania :)

To Kościół w Godziszce a nie w Zbytkowie.....

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama