, poniedziałek 6 lipca 2020
Chór Lutnia wyśpiewał Srebrny Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów
Pod koniec września chór Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" im. Jana Orszulika świętował swoje 95-lecie.  fot: lutnia-strumien.plDodaj do Facebook

Chór Lutnia wyśpiewał Srebrny Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów

SM
Chór Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" im. Jana Orszulika wyśpiewał Srebrny Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów "Gaude Cantem" im. Kazimierza Fobera w Bielsku- Białej. Chór ze Strumienia został wyróżniony w kategorii chórów mieszanych.

Podczas festiwalu chór "Lutnia" zaprezentował repertuar, w którym znalazły się utwory barokowe, romantyczne, współczesne, jak również piosenka "No i jak tu nie jechać" Kabaretu Starszych Panów.

Pod koniec września chór Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" im. Jana Orszulika świętował swoje 95-lecie. Przez ten czas stał się stałym elementem Strumienia dumnie go reprezentując oraz uczestnicząc w jego życiu kulturalnym. Przez tak długi czas chór zyskał wiele tradycji, którym po dziś dzień pozostaje wiernym. Obecnie "Lutnia" liczy 28 czynnych członków. Są wśród nich uczniowie, studenci, ojcowie, matki, górnicy, nauczyciele - wszystkich łączy jednak wspólna pasja i radość z śpiewania razem.

W roku jubileuszowym kadrę opiekuńczą chóru stanowią: Barbara Garus, Krzysztof Wójtowicz oraz Maria Sladek. Od momentu powstania "Lutnia" zgromadziła na swoim koncie liczne nagrody oraz wyróżnienia wywalczone na najbardziej prestiżowych scenach konkursowych. Lutnia ma również na swoim koncie współpracę z Stanisławem Soyką oraz płytę Sacrum.

Kolejny koncert "Lutni" odbędzie się 9 listopada na międzynarodowym festiwalu w Rybniku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama