, środa 14 kwietnia 2021
Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna
Bo w Zielonej prawie wszystko robimy sami. Kompozycje kwiatowe, aranżacje ślubów, wystrój wnętrz, zielone ściany poprzez lasy w szkle, obrazy z mchu, betonowe i gipsowe donice, kończąc na ławach, stołach i innych elementach wystroju wnętrz.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna


Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna


Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna


Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna


Całkiem nowe, zielone miejsce na mapie Cieszyna

Florystyka - niby znana, niby każdy wie o co chodzi, a jednak wchodząc do Zielonej odkrywasz ją na nowo. Próżno szukać tu sztucznych kwiatów, plastikowych wstążek i celofanu - Zielona to miejsce dalekie od tego. W Zielonej staramy się być na „cześć” z naturą i przyrodą.

Bo w Zielonej prawie wszystko robimy sami. Kompozycje kwiatowe, aranżacje ślubów, wystrój wnętrz, zielone ściany poprzez lasy w szkle, obrazy z mchu, betonowe i gipsowe donice, kończąc na ławach, stołach i innych elementach wystroju wnętrz. Rzeczy komercyjne i te mniej komercyjne, są tylko na specjalne zamówienie. Praca we florystyce jest piękna, ale nierzadko jest to droga przez kolce, dosłownie - przez kolce. Staramy się przybliżyć ludziom nowe rzeczy, inne kwiaty, odmiany i bukiety. Sposób łączenia ze sobą materiałów roślinnych z materiałem „martwym”. Florystyka to nie tylko kwiaty - łączy ona w sobie wiele dziedzin i zawodów. Logistyka to chyba jeden z najważniejszych punktów. Bez umiejętności obsługi narzędzi nie mamy po co tykać kwiatów - nieraz za piękną oprawą kwiatową stoją metalowe, druciane lub inne, ciężkie konstrukcje (dziurawe palce i plastry po łokcie to normalność).

Psychologia

Zdecydowanie tak, rozmowa z klientem, wyczucie nastroju i potrzeb. I oczywiście dusza artysty – bez wyobraźni i prób nigdy nie stworzymy nic ciekawego! Co jeszcze możemy zdziałać z kwiatami, prócz bukietów i wiązanek? Zabawa z roślinami daje nam nieskończone możliwości - tworzenie biżuterii, odzieży, kreacji do sesji modowych. Kwiatowa torebka powinna być obowiązkiem w każdej damskiej szafie! I to jest jedna z tych rzeczy, które uwielbiamy – puścić wodze fantazji i tworzyć! Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych (no chyba, że kompozycja ze sztucznych kwiatów owinięta folią), do każdego zadania, czy to ślub, wystrój witryn sklepowych czy też restauracji i biur, podchodzimy indywidualnie i robimy wszystko, by oddać klimat danego miejsca. Zieleń uspokaja – to potwierdzone, dlatego prowadzimy warsztaty dla firm/pracowników (przecież zrelaksowany pracownik to najlepszy pracownik!), dla ludzi z zewnątrz – niech każdy pobudzi swoją kreatywność. Natura i zieleń są z nami od zawsze. Nawet w najbardziej surowym miejscu, jedna mała paproć potrafi ożywić przestrzeń. Nie wspominając o dobroczynnym działaniu roślin, sam obraz i kolor wywołuje u nas uśmiech. Dlatego do pracy w Zielonej codziennie przychodzimy z uśmiechem na twarzy.

JESTEŚMY DLA WAS ONLINE!

Z chęcią przyjmujemy zapytania i zamówienia wcześniej, za pomocą facebooka, instagrama, maila lub telefonicznie, co daje nam swobodę tworzenia, a klient nie traci czasu w kolejce. Wciąż mamy mnóstwo pomysłów i powoli gromadzimy materiały, aby ruszyć z kolejnym, zielonym projektem (na pewno pszczoły się ucieszą). Zachęcamy do śledzenia naszego facebooka, tam znajdziecie nasze nowości i bieżące informacje.

Zielona Pracownia Florystyczna
ul. Bobrecka 28, Cieszyn
tel. 883 577 393
fb/zielona.pracowniaflorystyczna

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
reklama