, niedziela 28 luty 2021
Bobby McFerrin wystąpi na Colours of Ostrava
Bobby McFerrin znany jest przede wszystkim za sprawą utworu Don't Worry, Be Happy.  fot: Ivor Szaniszlo / Wikimedia CommonsDodaj do Facebook

Bobby McFerrin wystąpi na Colours of Ostrava

STEFAN MAŃKA
Miesiąc po Björk, poznaliśmy kolejną gwiazdę 11. edycji festiwalu Colours of Ostrava. Swój udział potwierdził Bobby McFerrin, amerykański wokalista jazzowy, znany przede wszystkim za sprawą swojego "hymnu optymizmu" - utworu Don't Worry, Be Happy.

Na swoich koncertach artysta, wykonuje głównie utwory a capella, zapraszając swoich fanów do gry, pozbawiając ich uprzedzeń, niedoskonałości, prezentując im własny "warsztat muzyczny". Jest to według niego jedyna droga do prawdziwego poznania muzyki. "Jak najlepiej zrozumieć muzykę? Uczestniczyć w procesie jej tworzenia, nieświadomie stać się jednym z autorów. Ograniczając się wyłącznie do słuchania nigdy tego nie zrozumiecie. Idąc do niej wspólnie z innymi, odczuwam dużo większą radość, niż gdy śpiewam sam. Słuchanie setek harmonijnie brzmiących głosów jest przecież niesamowite" - czytamy wypowiedź artysty na stronie festiwalu .

Wśród wielu zrealizowanych dotychczas projektów, warto wspomnieć o współpracy z amerykańskimi pianistami Chickem Coreą i Herbie Hancockem oraz skrzypkiem Yo-Yo Ma.

W swoich utworach Bobby McFerrin miesza ze sobą różne gatunki muzyczne: jazz, rock, muzykę klasyczną oraz gospel. Śpiewając w czterech oktawach, często zastępuje cały zespół. Na koncercie potrzebny jest mu tylko głos oraz ciało, które często wykorzystuje do modulacji głosu.

11. edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 12 do 15 lipca. Można już kupować karnety na całą imprezę.

Więcej: www.colours.cz

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A ja już się cieszę na wypasiony program kolejnego Święta Trzech Braci. DJ Ale Jaja już zaklepany i po sukcesie rok temu w Skoczowie podróba Dody. Cieszyński ratusz idzie na całość.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama