, wtorek 12 maja 2020
Bezpłatne warsztaty audiowizualne Miasto AV
Rezultatem projektu Miasto AV będzie strona internetowa projektu oraz cztery realizacje multimedialne, dwa filmiki dotyczące relacji między mieszkańcami polskiego i czeskiego Cieszyna oaz dwa filmiki - teledyski promujące wydarzenie.  fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Bezpłatne warsztaty audiowizualne Miasto AV

SM
Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej przy wsparciu Fundacji Orange zaprasza młodzież z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna do udziału w bezpłatnych warsztatach audiowizualnych. Do niedzieli 25 marca przyjmowane są zgłoszenia do udziału w projekcie Miasto AV.

- Miasto AV to z jednej strony kontynuacja naszych dotychczasowych działań warsztatowych w zakresie multimediów, ale jednocześnie rozwinięci idei o specyfikę miejsca w którym żyjemy, poszukiwanie i uświadamianie tożsamości i poszukiwanie rzeczy wspólnych które mogą łączyć ludzi mieszkających w tym miejscu. Projekt skierowany do uczniów gimnazjów i liceów z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna, a prowadzący poszczególne warsztaty, których zaprosiliśmy do projektu oprócz technicznej wiedzy na temat operowania dźwiękiem i obrazem będą też kreatywnie i twórczo rozwijać tematykę warsztatów. Od poszukiwań związanych z pamięcią miejsca poprzez pączkowanie i rozwój pomysłów aż do nowatorskich warsztatów kulinarno-multimedialnych. Będzie sporo zabawy, dużo ciekawych ludzi do poznania i fajna rozwijająca przygoda dlatego gorąco zachęcamy do uczestnictwa! - opisuje projekt i zachęca Łukasz Dziedzic z Fundacji Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej.

Rezultatem projektu Miasto AV będzie strona internetowa projektu oraz cztery realizacje multimedialne, dwa filmiki dotyczące relacji między mieszkańcami polskiego i czeskiego Cieszyna oaz dwa filmiki - teledyski promujące wydarzenie. Jak podkreślają pomysłodawcy Miasta AV - głównym celem projektu jest zintegrowanie polsko-czeskiej młodzieży poprzez działania audiowizualne. Projekt służy pogłębieniu relacji, oswojeniu uprzedzeń, przełamaniu stereotypów oraz lepszemu poznaniu języka sąsiadów. Oprócz tego młodzież będzie miała okazję uzupełnić wiedzę z zakresu prawa autorskiego, poznać techniki obsługi nowoczesnych urządzeń i wykorzystać tę wiedzę do tworzenia własnej sztuki audiowizualnej.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość pracy z specjalistami w zakresu technik multimedialnych, wysłuchać wykładu dotyczącego prawa autorskiego na licencji Creative Commons, spotkać się z specjalistą w zakresie transgraniczności. Warsztaty w ramach Miasta AV poprowadzą: Urszula Kluz-Knopek, Michał Kochaniewicz, Marcin Młynek oraz Janusz Gibiec. Podczas inauguracji projektu wykład pt. "Czesi i Polacy na Śląsku Cieszyńskim - od wzniosłych metanarracji do praktyk życia codziennego w cieniu granicy" wygłosi Grzegorz Studnicki.

Warsztaty odbywać się będą równolegle od marca do maja 2014. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin udziału w warsztatach można znaleźć na stronie internetowej: www.av.art.pl. Termin zgłoszeń upływa w niedzielę 23 marca. Ilość miejsc jest ograniczona. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się we wtorek 25 marca o godzinie 17.00, w Galerii Szarej przy ulicy Srebrnej 1 w Cieszynie.

Portal gazetacodzienna.pl objął warsztaty audiowizualne dla młodzieży z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna swoim patronatem medialnym

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama