, wtorek 2 czerwca 2020
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Cieszyna
Światło dotarło do Cieszyna i zostało przekazane mieszkańcom przy wspólnym śpiewaniu pastorałek.  fot: FJDDodaj do Facebook

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Cieszyna

red.
„Światło które łączy” to hasło towarzyszące tegorocznemu przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju w Cieszynie na Rynku w ostatni piątek.

Najpierw dzieci i rodzice sami mogli przygotować lampion, w którym zabrali światełko na wigilijny stół. Pozostałe lampiony przygotowali harcerze.
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności”. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.
Spotkanie skatów i uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju odbyło się 15 grudnia w Linz w Austrii, po które udała się 46-osobowa grupa harcerzy Hufca Ziemi Cieszyńskiej.
W ten sposób światło dotarło do Cieszyna i zostało przekazane mieszkańcom przy wspólnym śpiewaniu pastorałek.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama