, środa 19 luty 2020
Artystyczne Lato u Kossaków 2016 w Górkach Wielkich
Artystyczne Lato u Kossaków to trzymiesięczny (od czerwca do sierpnia) cykl wydarzeń artystycznych skierowany do uczestników w każdym wieku. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Artystyczne Lato u Kossaków 2016 w Górkach Wielkich

MB/MAT.PRAS.
Artystyczne Lato u Kossaków 2016 w Górkach Wielkich

Program wydarzeń czerwiec-sierpień 2016.

Z początkiem czerwca w Dworze Kossaków rozpocznie się Artystyczne Lato u Kossaków. To już 9. edycja imprez kulturalnych z tego cyklu w Górkach Wielkich.

W tym roku motywem przewodnim wydarzenia organizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” i Fundację im. Zofii Kossak będzie projekt „Czytam i czuję”, który zostanie realizowany we współpracy z Fundacją ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W ramach inicjatywy przeprowadzonych zostanie 30 spotkań z pisarzami literatury dziecięcej i animatorami - aktorami i plastykami.

Spotkania i jednocześnie ALUK 2016 rozpocznie 4 czerwca Rodzinny Piknik Czytelniczy, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach dla dzieci i rodziców, wystartować w Maratonie Interesującego Czytania w Brennej oraz wymienić swoją domową biblioteczkę w ramach Letniej Wymienialni Książek.

- Czeka nas też wielka premiera spektaklu lalkowego „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”. Ponadto, aktorzy Teatru Gry i Ludzie zorganizują warsztaty po hasłem „tworzymy domowe skrzaty”. Zarówno młodszych, jak i tych trochę starszych zapraszamy na letni koncert u Kossaków, 14 sierpnia wystąpi u nas zespół Vołosi - zapowiadają organizatorzy.

Także w tym roku nie zabraknie organizowanych w czerwcu Warsztatów Działań Kreatywnych z udziałem studentów wyższych uczelni artystycznych oraz odbywającego się tradycyjnie w sierpniu Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarzy.

Artystyczne Lato u Kossaków to trzymiesięczny (od czerwca do sierpnia) cykl wydarzeń artystycznych skierowany do uczestników w każdym wieku. Wszystkie imprezy odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich i jest na nie wstęp wolny. Na warsztaty obowiązują jedynie wcześniejsze zapisy. Więcej informacji oraz dokładny harmonogram wydarzeń znajduje się na stronie internetowej dworkossakow.pl

Artystyczne Lato u Kossaków 2016 zostało objęte patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama