, piątek 19 kwietnia 2024
ARTadres integruje skoczowskie talenty
Na wystawie swoje prace prezentują zarówno twórcy znani już szerokiej publiczności, jaki i ci, którzy po raz pierwszy mają okazję zaprezentować swoje prace. fot: ARC ARTadres



Dodaj do Facebook

ARTadres integruje skoczowskie talenty

JAKUB MARCJASZ
ARTadres integruje skoczowskie talenty

Wystawę można oglądać w MCK ARTAdres w Skoczowie przy ul. Rynek 18. fot. arc ARTadres

W ARTadresie odbył się wernisaż stałej wystawy skoczowskich twórców "Integrujemy talenty". Dzięki temu mieszkańcy i przyjeżdżający pod Kaplicówkę goście będą mogli zobaczyć najróżniejsze pasje mieszkańców gminy Skoczów.

Do tej pory w miejskiej galeryjce swoje prace pokazywali przede wszystkim najprzeróżniejsi twórcy z regionu. Tylko od czasu do czasu można było zobaczyć tam prace samych mieszkańców gminy Skoczów. Od teraz ma się to zmienić. Skoczowscy twórcy w ARTadresie będą mieli stałą ekspozycję. Powstaje też specjalny katalog, który będzie przedstawiał sylwetki wszystkich, którzy swoje prace prezentują (podobne informacje znajdą się również na stronie internetowej miasta). - Mam nadzieję, że twórców, którzy tutaj pokazują swoje prace będzie więcej, bo jestem przekonany, że nie są tutaj wszyscy. Niech ta przestrzeń przyciągnie i pokaże innym ludziom, że warto tworzyć, bo w ten sposób inaczej można spojrzeć na ludzi i świat - mówił podczas otwarcia wystawy Robert Orawski, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie, który na wystawie również prezentuje jedną ze swoich prac - rzeźbę "Pocałunek".

Na pierwszej wystawie swoje prace prezentują zarówno twórcy znani już szerokiej publiczności, jaki i ci, którzy po raz pierwszy mają okazję zaprezentować swoje dzieło.

Odwiedzający ARTadres będą mogli zobaczyć między innymi jedną z armat Czesława Kanafka z Pogórza, znanego w całym kraju twórcy replik historycznych armat i broni, którego armaty można zobaczyć w filmie "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, "Ogniem i mieczem" Jerzego Kawalerowicza, czy na Wzgórzach Jasnogórskich w Częstochowie. Na wystawie prezentowane są również przykłady prac Karola Śliwki, twórca plakatów, grafik, znaczków pocztowych, opakowań, okładek i znaków firmowych. Przypomnijmy Śliwka zaprojektował między innymi logo PKO BP, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, czy niektóre opakowania czekolad firmy E. Wedel.

Na wystawie swoje prace pokazuje również Anita Stokłosa. Skoczowianka jest z zamiłowania fotografką, z pasji krawcową kilkucentymetrowych ubrań dla lalek kolekcjonerskich. Kolekcja jej małych modelek liczy dziś ponad 300 egzemplarzy. Ubranka, które szyje pani Anita, są wysokiej jakości, profesjonalnie wykończone, oznaczone wszywką z nazwą marki Anicetta. Jej ubranka znalazły nabywców na całym świecie, a talent i pasję Anity Stokłosy na antenie Dzień Dobry TVN doceniła projektantka Ewa Minge.

W ArtAdresie nie mogło zabraknąć również przedstawicieli grupy RC Drive Skoczów, której członkowie są twórcami zdalnie sterowanych modeli samochodów. W środowisku modelarzy RC, Skoczów kojarzy się przede wszystkim z Grupą RC Drive. To marka rozpoznawalna w całej Polsce. Na wystawie jeden ze swoich modeli pokazuje również Grupa Modelarzy Lotniczych RC, czy pracowni modelarskiej pod kierunkiem Hieronima Szewczyka. Jedną ze swoich prace prezentuje również Krystyna Grynia. Jej nazwisko większości powinno kojarzyć się z płaskorzeźbami herbów sołectw gminy Skoczów, które można zobaczyć w przejściu pod drogą Wisła-Katowic.

Ponadto na wystawie swoje dzieła prezentuje kilkanaście innych osób, które malują, rysują, tworzą grafikę, biżuterię, haftują czy zajmują się decoupagem.

Wystawę można oglądać w MCK ARTadres w Skoczowie przy ul. Rynek 18. Równocześnie z wystawą w ARTadres rozpoczął się kiermasz świątecznych ozdób wykonanych przez skoczowskich twórców.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tyn obrozek z PKO to jest logo banku wymyślone przez Karola Śliwkę, ponoć wybitnego grafika, pochodzącego z podskoczowskich Harbutowic :)

ciekawe kiery malowoł tyn obrozek z napisem PKO i czy to też praca artystów ze Skoczowa ??

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama