, piątek 10 lipca 2020
6. Festiwal Filmów Przewrotnych w Skoczowie
6. Festiwal Filmów Przewrotnych otworzy występ zespołu CZERWIE.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

6. Festiwal Filmów Przewrotnych w Skoczowie

BŚ/ mat. pras.
W sali widowiskowej "Pod Pegazem" w Skoczowie już w najbliższy czwartek rozpocznie się 6. Festiwal Filmów Przewrotnych. Spotkanie z nieszablonowym i poruszającym kinem, jest wspólną inicjatywą Miejskiego Centrum Kultury Integrator i Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Piekiełko".

Od 23 do 26 sierpnia w Skoczowie odbywać się będzie kolejna edycja Festiwalu Filmów Przewrotnych, czyli filmów z drugim dnem, niełatwych do rozszyfrowania, w szczególny sposób igrających z widzem i takich, w których reżyser za wszelką cenę chce wyprowadzić widza w pole, myli tropy i proponuje fałszywe rozwiązania.

6. Festiwal Filmów Przewrotnych otworzy występ zespołu CZERWIE, wykonujący muzykę na żywo do niemego filmu z 1922 r. Nosferatu - symfonia grozy. Podczas czterech festiwalowych dni publiczność zobaczy trzy skandynawskie obrazy, na szczególną uwagę zasługuje również czechosłowacki dramat "Palacz zwłok". Ponadto na festiwalowym ekranie pojawi się także nagrodzony m. in. Srebrnym Niedźwiedziem film "Przebaczenie krwi".

Festiwal to także spotkanie z filmami Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" z Chybia oraz prelekcja historyk Haliny Szotek pt. "Skoczowskie kino dawniej i dziś". Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowany został blok filmów rysunkowych prosto ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Podczas tegorocznej imprezy będzie można zobaczyć także wystawę plakatów filmowych z lat 80-tych.

Filmy wyświetlane będą w sali widowiskowej "Pod Pegazem" Miejskiego Centrum Kultury "Integrator" (ul. Targowa 26 w Skoczowie). Karnety na festiwal w cenie 40 zł oraz bilety na pojedyncze seanse w cenie 8 zł będzie można nabyć w czasie trwania festiwalu.

Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama