, niedziela 20 października 2019
28. Festiwal Teatralny„Bez Granic”. Ruszyła sprzedaż biletów!
Tegoroczny festiwal to nie tylko znakomite spektakle na deskach teatrów w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, ale również spektakle plenerowe, koncerty i specjalny punkt dla najmłodszej części widowni.  fot: Karin DziadkovaDodaj do Facebook

28. Festiwal Teatralny„Bez Granic”. Ruszyła sprzedaż biletów!

KT
Ruszyła sprzedaż biletów na 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez granic”. Od 23 maja do 1 czerwca, po obu stronach Olzy zagoszczą zespoły teatralne z niezwykle interesującym repertuarem. - Zrobiliśmy wszystko, żeby tak było – zapewniają organizatorzy. Tegoroczny festiwal to nie tylko znakomite spektakle na deskach teatrów w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, ale również spektakle plenerowe, koncerty i specjalny punkt dla najmłodszej części widowni.

- Tworząc ten program, braliśmy pod uwagę 100-lecie odzyskania niepodległości. W tym miejscu Polski, ta rocznica zbiega się z rocznicą 100-lecia niepodległego państwa Czechosłowackiego. Jako Ci, którzy są odpowiedzialni za budowanie dobrych relacji, którzy uważają to za swoją misję, powinniśmy w ten sposób odnieść się do tych rocznic, żeby podkreślić to co jest wspólne, co może nas przy tych rocznicach łączyć. Te rocznice, źle potraktowane mogą nas bardzo łatwo podzielić – mówi dyrektor artystyczny festiwalu Janusz Legoń. Festiwal w tym roku pokaże teatr, który w swojej nazwie ma słowo narodowy. - Teatry w obydwu krajach miały takie zadanie, żeby pokazywać tożsamość narodową. W tej chwili teatry narodowe tak bardzo się tym nie zajmują, natomiast dla każdej z tych kultur teatralnych są ważnym punktem odniesienia – dodaje Legoń.

Na 28. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Bez Granic” udało się zaprosić Narodowy Stary Teatr z Krakowa z „Weselem” Wyspiańskiego, Wrocławski Teatr Lalek ze spektaklem „Piekło-Niebo”, Teatr Miniatura z Gdańska z „Krzyżakami”, czy Teatr Pieśń Kozła z Wrocławia ze spektaklem „Pieśni Leara”. Na deskach teatru w Czeskim Cieszynie zobaczymy zespół Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego z „Job Interview”, dwa zespoły teatralne z Brna, a także jeden z Pragi. W tym roku festiwal „Bez granic” zagości na rynkach w Cieszynie i Czeskim Cieszynie z ogólnodostępnymi spektaklami „Silence – cisza w Troi” Teatru Biuro Podróży oraz „Škaredé káčatko” teatru z Žiliny. W programie znalazł się również punkt dla dzieci. Dla najmłodszych widzów przygotowano koncert zespołu „Czereśnie”, podczas którego dzieci nie tylko wysłuchają utworów, ale także same zagrają na instrumentach. Kolejnym muzycznym akcentem, tym razem dla dorosłej części publiczności, będzie koncert Zbuntowanej Orkiestry Podwórkowej Hańba w Browarze Zamkowym. Początek festiwalu już 23 maja. Otworzą go wspaniali jazzmani podczas koncertu w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie – Leszek Możdżer, Miroslav Vitous oraz Oskar Torok.

Ze wszystkimi szczegółami można zapoznać się na stronie: http://borderfestival.eu/program/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama