, wtorek 19 listopada 2019
26. edycja Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie!
W tym roku przybędzie rekordowa liczba chętnych do nauki języka polskiego - 200 osób z różnych krajów. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

26. edycja Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej w Cieszynie!

RED. / MAT.PRAS.
Wkrótce kampus Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zatętni ponownie międzynarodowym życiem. Na 26. edycję Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej, organizowanej przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego od 1 do 28 sierpnia, przyjadą studenci z całego świata.

W tym roku do stolicy powiatu cieszyńskiego przybędzie rekordowa liczba chętnych do nauki języka polskiego - 200 osób z Białorusi, Gruzji, Kanady, Chin, Japonii, Korei Płd., Ukrainy i, po raz pierwszy w historii letniej szkoły, z Indonezji, Argentyny, Malezji i wielu innych krajów.

Przez cały miesiąc uczestnicy letniej szkoły będą zgłębiali tajniki języka polskiego i poznawali kulturę Polski. Pod kierownictwem prof. dr hab. Jolanty Tambor grupa doświadczonych lektorów, pracowników i współpracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ, po raz kolejny poprowadzi intensywne zajęcia lektoratowe z języka polskiego, łącznie 80 godzin kursu. Z kolei po południu studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i seminariach z zakresu języka polskiego, polskiej literatury, kultury i historii, sytuacji politycznej i społecznej Polski, prowadzonych przez wybitnych specjalistów w poszczególnych dziedzinach, wykładowców z Uniwersytetu Śląskiego i innych śląskich uczelni.

- Nie tylko nauką będą żyli studenci. Czekają na nich liczne rozrywki w postaci spektakli teatralnych, konkursów, zabaw i gier językowych oraz weekendowe wycieczki dydaktyczno-krajoznawcze. Studenci poznają bogactwo i różnorodność kulturową Śląska, będą mieli również okazję zwiedzić królewskie miasto Kraków - zapowiadają organizatorzy.

Kulminacyjnym punktem letniej szkoły jest rokrocznie sprawdzian z polskiego - międzynarodowy konkurs ortograficzny (15 sierpnia), w czasie którego studenci walczą o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i darmowy udział w kolejnej letniej szkole. Tego samego dnia odbędzie się Wieczór Narodów, czyli kolorowa impreza w centrum Cieszyna, towarzysząca co roku letniej szkole. -Obcokrajowcy zaprezentują swoją kulturę mieszkańcom i turystom, będą tańczyć, śpiewać i częstować gości tradycyjnymi potrawami ze swoich krajów. Z kolei w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski studenci zainscenizują zaślubiny Dobrawy i Mieszka na polsko-czeskim moście w Cieszynie - planują organizatorzy ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ. Ta inscenizacja zaplanowana jest na 19 sierpnia.

Tegoroczna inauguracja 26. edycji Letniej szkoły języka, literatury i kultury polskiej odbędzie się 1 sierpnia br. o godzinie 12.00 w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Wezmą w niej udział zagraniczni goście, a także przedstawiciele władz Uniwersytetu Śląskiego oraz władze Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama