, niedziela 5 kwietnia 2020
1 maja w Ustroniu "Zbójnicka majówka"
Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenie to dostarczy mieszkańcom, turystom i gościom wiele, nie tylko smakowitych, wrażeń. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

1 maja w Ustroniu "Zbójnicka majówka"

JM
Gromada Górali na Śląsku Cieszyńskim, Beskidzki Klub Kulinarny, portal Zbójnicki Szlak i Karczma Góralska w Ustroniu zapraszają na "Zbójnicką majówkę". Początek imprezy we wtorek, 1 maja, o godz. 12.00.

Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenie to dostarczy mieszkańcom, turystom i gościom wiele, nie tylko smakowitych, wrażeń.

W programie "Zbójnickiej majówki" przewidziano zbójnickie i kulinarne pokazy, konkursy dla dorosłych i dzieci. Na oczach publiczności przygotowane zostaną takie potrawy jak: gulasz zbójnicki na ogromnej patelni, kwaśnicę na jagnięcinie, pieczone jagnię, a może i baran, pierogi z jagnięciną, szaszłyki z grilla wieprzowe, drobiowe, jagnięce, baranie, kiełbasę z wędzonką, oscypek grillowany w boczku, golonki na piwie, żeberka na mioduli oraz nalewki.

Kapela góralska "Karpackie Zbóje", która promuje Szlak Zbójników Karpackich w trakcie "Zbójnickiej majówki" zorganizuje "Janosikowe zawody", czyli gry, konkursy i zabawy.

Impreza odbędzie się we wtorek, 1 maja, o godz. 12.00 w Karczmie Góralskiej w Ustroniu przy ul. Nadrzecznej 1.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama