, poniedziałek 1 czerwca 2020
 Uroczyste Obchody Dnia Kobiet w Bibliotece Miejskiej
Przybyłych na tą uroczystość przywitały, dyrektorka Biblioteki Miejskiej Izabela Kula oraz prezydentka Soroptimist International w Cieszynie Radosława Baściuk.  fot: FJDDodaj do Facebook

Uroczyste Obchody Dnia Kobiet w Bibliotece Miejskiej

FJD
W miniony czwartek Biblioteka Miejska w Cieszynie wraz z cieszyńskim klubem Soroptimist International zaprosiła mieszkanki miasta na uroczyste obchody Dnia Kobiet.

Przybyłych na tą uroczystość przywitały, dyrektorka Biblioteki Miejskiej Izabela Kula oraz prezydentka Soroptimist International w Cieszynie Radosława Baściuk. Tradycję i historię obchodów tego znaczącego dnia dla wszystkich kobiet naszej planety przedstawiła zebranym pani Władysława Magiera. Sięgnęła do całej głębokiej historii jaką posiada ten dzień, żeby przypomnieć kto i w jakich okolicznościach zainicjował to święto. Przypomniała, że pierwsze obchody odbyły się w Stanach Zjednoczonych 28 lutego 1909 roku, które zainicjowała Socjalistyczna Partia Ameryki.

W programie muzyczno wokalnym wystąpiła młoda solistka Hanna Stoszek o niezwykle delikatnym i pięknym głosie, która swoje piosenki recitalowe wplatała pomiędzy deklamowane wiersze. Deklamację wierszy poetów Cieszyńskiej Studni Literackiej zaprezentowali pani Zdzisława Mielczarska wraz z panem Janem Marią Pawłowskim. Zaprezentowane wiersze napisali cieszyńscy współcześni poeci :Elżbieta Holeksa-Malinowska, Stanisław Malinowski, Beata Kalińska, Jolanta Skóra, Joanna Gawlikowska, Ewa Łokuciejewska i Krzysztof Kurz. Na zakończenie uroczystości przedstawicielki wspomnianego wyżej klubu Soroptimist International zaserwowały przybyłym gościom poczęstunek składający się ze słodyczy.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama