, sobota 19 września 2020
 Ebooki są dostępne w Cieszyńskiej Bibliotece
. Od października ubiegłego roku w ofercie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie pojawiło się ponad 100 książek w formie elektronicznej, które można wypożyczyć na okres 30 dni, podobnie jak książkę tradycyjną. fot: www.pixabay.plDodaj do Facebook

Ebooki są dostępne w Cieszyńskiej Bibliotece

Iwona Włodarczyk
Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom czytelników w Cieszyńskiej Bibliotece wprowadzone zostało nowe udogodnienie, ułatwiające wypożyczanie książek zwłaszcza tym, którzy mają problem z wyjściem z domu. Od października ubiegłego roku w ofercie Biblioteki Miejskiej w Cieszynie pojawiło się ponad 100 książek w formie elektronicznej, które można wypożyczyć na okres 30 dni, podobnie jak książkę tradycyjną.

Wśród ebooków można znaleźć m.in. takie hity, jak „Iluzjonista” Remigiusza Mroza, „Pokój motyli” Lucindy Riley, „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza i wiele innych bestsellerów ostatnich miesięcy. Oferta ebooków będzie stopniowo rozszerzana, zgodnie z zainteresowaniem czytelników. Ebooki są dostępne w dwóch formatach .epub i .mobi, ale wcale nie trzeba mieć czytnika, żeby z nich korzystać – wystarczy bezpłatna aplikacja na smartfon!

Jak wypożyczyć ebook? To proste: trzeba zalogować się na swoje konto biblioteczne, kliknąć zakładkę “katalog książek”, w której znajdują się ebooki, po wybraniu tego, który chcemy wypożyczyć, należy kliknąć “wypożycz”, następnie wybrać odpowiedni format, ściągnąć plik na swoje urządzenie i… gotowe!
Można jednocześnie wypożyczyć 3 ebooki. Po upływie miesiąca znikają one z konta czytelnika i wtedy może on wybrać następne. Warto pamiętać, że warunkiem wypożyczenia jest terminowe zwracanie materiałów bibliotecznych. Znaczy to, że osoba, która ma na koncie przetrzymane książki, ebooka nie wypożyczy.

Należy wierzyć, że wirtualny księgozbiór spotka się z takim samym zainteresowaniem mieszkańców miasta i powiatu, jak audiobooki, jednocześnie mając nadzieję, że wersje elektroniczne nigdy całkowicie nie wyprą książek w ich tradycyjnej, pachnącej farbą drukarską postaci. Z taką to właśnie nadzieją zarówno Dyrekcja jak i pracownicy Cieszyńskiej Biblioteki zapraszają mieszkańców do korzystania z nowej, elektronicznej oferty biblioteki, dzięki której każdy będzie miał prawo wyboru, gdzie i jak chce czytać.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

A po jakiemu to jest " EBOOKI " Nie po polsku i napewno nie po angielsku, to jakis nowy jezyk ?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama