, poniedziałek 18 października 2021
Zostawiła psy w rozgrzanym samochodzie
Kobieta w swoim postępowaniu nie widziała nic niestosownego. Policjanci ustalili, że zwierzęta przebywały w rozgrzanym samochodzie przez blisko 1,5 godziny. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Zostawiła psy w rozgrzanym samochodzie

MB/KPP
Mieszkaniec Knurowa uratował dwa psy, które były zamknięte przez półtorej godziny w samochodzie. Pojazd stał zaparkowany w nasłonecznionym miejscu na parkingu pod Czantorią w Ustroniu. 32-latek widząc wycieńczone zwierzęta w rozgrzanym aucie zadzwonił na policję i wybił szybę. W tym czasie 60-letnia właścicielka czworonogów przebywała w górach.

W sobotę 60-latka z Bochni zostawiła dwa psy w samochodzie zaparkowanym w na parkingu pod Czantorią w Ustroniu. Po 16.00 zauważył je przypadkowy przechodzień. 32-latek z Knurowa poinformował oficera dyżurnego policji i wybił szybę aby ratować wycieńczone zwierzęta. Na zewnątrz temperatura sięgała ponad 30 stopni.

Po zgłoszeniu na miejsce zostali skierowani policjanci z ustrońskiego komisariatu. Chwilę później na parking dotarła właścicielka czworonogów. Kobieta w swoim postępowaniu nie widziała nic niestosownego. Policjanci ustalili, że zwierzęta przebywały w rozgrzanym samochodzie przez blisko 1,5 godziny. Psy rasy Rhodesian po uwolnieniu nie wymagały opieki weterynaryjnej.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają, czy nie zostały naruszone przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za wystawianie zwierzęcia na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego życiu lub zdrowiu grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama