, piątek 21 luty 2020
Znieważył policjantów. Będzie musiał przeprosić ich w obecności komendanta
33-latek z Górek Wielkich będzie musiał przeprosić policjantów w obecności ich przełożonego. fot: ARCDodaj do Facebook

Znieważył policjantów. Będzie musiał przeprosić ich w obecności komendanta

JM, KMP BIELSKO-BIAŁA
Pijany 33-latek z Górek Wielkich znieważył policjantów i utrudniał im wykonanie czynności służbowych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i dobrowolnie poddał się karze uzgodnionej z prokuratorem. Będzie musiał m.in. przeprosić policjantów w obecności ich przełożonego.

Do zdarzenia doszło nocą w komisariacie w Jasienicy. Mężczyzna, który do niego przyszedł, zażądał, aby jego "żali" wysłuchał dzielnicowy. Był pijany, a kontakt z nim był bardzo utrudniony. Dodatkowo stawał się coraz bardziej agresywny. Znieważył wulgarnymi słowami dyżurnego, uderzał pięściami w drzwi wejściowe do komisariatu i skopał framugę.

- Jego agresja nie ustała nawet wówczas, gdy na miejscu zjawił się patrol, którego dyżurny musiał ściągnąć z terenu. W czasie interwencji nadal był rozjuszony. Szarpał się i wyrywał, a przy okazji zwracał się do policjantów słowami, które nie nadają się do cytowania - opowiada komisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy bielskiej policji.

Mężczyzna został obezwładniony i zakuty w kajdanki. Odmówił poddania się badaniu na zwartość alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty znieważenia interweniujących policjantów i utrudniania wykonywania przez nich czynności służbowych. Przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.

Prokurator wymierzył mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz grzywnę w wysokości 700 zł. - Sprawca będzie też musiał przeprosić policjantów w obecności komendanta komisariatu oraz uregulować koszty postępowania - dodaje Jurasz.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama