, piątek 23 kwietnia 2021
Zebrzydowice: Złodzieje namierzeni przez monitoring
Dwaj mężczyźni po wyjściu z taksówki przeglądali zawartość pewnego plecaka, a trzeci nerwowo co chwilę rozglądał się na boki. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Zebrzydowice: Złodzieje namierzeni przez monitoring

MB/KPP CIESZYN
Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w pociągu na terytorium Republiki Czeskiej okradli studentkę z Pragi. Złodzieje wrócili taksówką z "gościnnych występów” i wysiedli na jednym z przystanków autobusowych w Kończycach Małych. Gdy dzielili łupy, nagrały ich kamery monitoringu...

Około godz. 5.20 dyżurny zebrzydowickiego komisariatu zauważył na kamerach monitoringu, jak w Kończycach Małych na przystanku autobusowym przy ul. Jagiellońskiej z taksówki wysiedli trzej mężczyźni. Osoby te przeszły pod wiatę. Dyżurnemu ich zachowanie od samego początku wydawało się podejrzane.

Dwaj mężczyźni po wyjściu z taksówki przeglądali zawartość pewnego plecaka, a trzeci nerwowo co chwilę rozglądał się na boki. Wyjmowane z torby przedmioty wyrzucane były do kosza na śmieci, a inne odkładane na ławkę albo do kieszeni. Dzięki wysokiej jakości obrazu kamer monitoringu dyżurny komisariatu rozpoznał, że osoby te widnieją w policyjnych kartotekach jako notowane za kradzieże kieszonkowe w pociągach. Na miejsce natychmiast skierował patrol.

Po chwili zaskoczeni mężczyźni byli już w rękach stróżów prawa. Mieszkańcy Zabrza, Chorzowa i Katowic są w wieku 30, 49 i 55 lat. Podczas przeszukania znaleziono przy nich pieniądze w różnej walucie, nienależące do nich karty płatnicze oraz aparat fotograficzny. Posiadali również specjalne klucze do otwierania przedziałów w pociągach. W koszu na śmieci podczas policyjnych oględzin mundurowi znaleźli dokumenty obywatelki Republiki Czeskiej.

Policjanci ustalili, że cała trójka w nocy przebywała w Czechach. Mężczyźni wsiedli do pociągu relacji Praga - Bogumin, gdzie później dopuścili się kradzieży. Złodzieje weszli do przedziału, w którym podróżowała studentka z Pragi. Gdy tylko dziewczyna zasnęła, ukradli jej plecak.

Początkowo dokumenty i aparat nie figurowały jako kradzione w policyjnych systemach Schengen. Dyżurny Komisariatu Policji w Zebrzydowicach przekazał te informacje do Wspólnego Polsko Czeskiego Punktu Kontaktowego w Kocobędzu. Dzięki współpracy międzynarodowej policji ustalono, że studentka przed południem zgłosiła kradzież policjantom w Czeskim Cieszynie.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Jeden z mężczyzn będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Wszyscy mają na swoim koncie podobne przestępstwa. Prokurator postanowił objąć całą trójkę policyjnym dozorem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pociąg o który mowa w tekście to pociąg Praga - Bohumin z wagonami do Warszawy i Krakowa. Po przyjeździe do Bohumina wagony do Warszawy i Krakowa są odczepiane i czekają około półtorej godziny na pociągi z Wiednia do Warszawy i Krakowa do których są przyłączane.
EFEKT JEST TAKI, ŻE PODRÓŻNI JADĄCY W 2 KLASIE POZOSTAJĄ PRZEZ PÓŁTOREJ GODZINY BEZ JAKIEGOKOLWIEK NADZORU, A ZŁODZIEJE MOGĄ GRASOWAĆ ILE WLEZIE. Lepiej mają się ci, którzy podróżują wagonami sypialnymi, bo tam są przynajmniej konwojenci.
Czesi po prostu olewają pociąg jadący do Polski.

Wszystkich bandytów (złodziei , pijaków , ćpunów itp.) pozamykać to mało , kamieniołomu na nich przez 12 godzin dziennie.

Szkoda że czescy policjanci nie chodzą po pociągach w bohuminie bo już dawno by wylądowali w areszcie ta trójka to spóścizna po pewnym W. który ogląda świat przez kraty.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama