, poniedziałek 10 sierpnia 2020
Zbytków: 16-latek podejrzany o zabójstwo 85-letniej kobiety
16-letni mieszkaniec Zbytkowa podejrzewany jest o zabójstwo 85-letniej kobiety. fot: KPP CieszynDodaj do Facebook

Zbytków: 16-latek podejrzany o zabójstwo 85-letniej kobiety

SM/KPP CIESZYN
Policjanci wydziału kryminalnego z Cieszyna i Strumienia zatrzymali 16-latka podejrzewanego o zabójstwo 85-letniej kobiety. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w piątek w Zbytkowie.

W piątek, 22 maja około godz. 19.00 policjanci ze strumieńskiego komisariatu zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok 85-letniej kobiety w jednym z domów w Zbytkowie. - Jej ciało odnaleźli członkowie rodziny. Kobieta miała obrażenia głowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że z mieszkania zginęły pieniądze. Niezwłocznie na miejsce została skierowana grupa operacyjno procesowa. Policjanci ze Strumienia i Cieszyna, biegli z zakresu medycyny sądowej i technicy kryminalistyki pod nadzorem dwóch cieszyńskich prokuratorów, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Śledczy przez kilkanaście godzin zabezpieczali ślady kryminalistyczne. Prokurator zarządził sekcję zwłok - wyjaśnia Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji.

W tracie prowadzonego śledztwa kryminalni analizowali zabezpieczone ślady na miejscu przestępstwa, weryfikowali informacje uzyskane w trakcie przesłuchań świadków oraz sprawdzali nagrania z kamer monitoringu. Na tej podstawie policjanci wytypowali sprawcę. - W niedzielę stróże prawa zatrzymali osobę, która może mieć związek ze śmiercią 85-letniej kobiety. To 16-letni mieszkaniec Zbytkowa. Postanowieniem sądu rodzinnego został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Teraz sąd podejmie decyzję, czy podejrzewany nastolatek odpowie za to przestępstwo jako osoba dorosła - dodaje Domagała.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama